موضوعات ‌مرتبط: فناوری شرکت ها

a/114945 :کد

اینتل

انتشار گزارش مالی اینتل در سه ماهه پایانی ۲۰۱۶

  جمعه ۰۸ بهمن ۱۳۹۵ — ۱۷:۰۳
تعداد بازدید : ۲۲۸   
 تحلیل ایران -انتشار گزارش مالی اینتل در سه ماهه پایانی ۲۰۱۶

کمپانی اینتل گزارش مالی خود در سه ماهه منتهی به ماه دسامبر سال ۲۰۱۶ را منتشر و اعلام کرد که توانست به لطف عملکرد مطلوب تجارت پی‌سی ها و همچنین دیتاسنترهای خود، درآمدی فراتر از پیش بینی های تحلیلگران را تجربه کند.

به گزارش تحلیل ایران  در این گزارش آمده است که درآمدهای حاصل از کسب و کار دیتاسنترهای این شرکت به 4.67 میلیارد دلار رسید که این مسئله از افزایش 8.4 درصدی این بخش در سه ماهه چهارم خبر می دهد. همچنین، درآمد کسب و کار کامپیوترهای  شخصی و یا همان پی سی ها نیز با افزایش 4.3 درصدی، بر روی رقم 9.13 میلیارد دلاری ایستاد.

اگر چه فروش پی سی های اینتل از قبیل لپ تاپ، ورک استییشن و سیستم های رومیزی در این بازه زمانی سه ماهه، با کاهشی 1.5 درصدی همراه بود اما از آن جایی که تراشه های مورد استفاده در موبایل و تبلت نیز در این بخش جای می گیرند و به گفته این شرکت، حجم درخواست ها برای تراشه های این شرکت افزایش داشته است، در مجموع این کسب و کار توانست موفق عمل کند.
 
کوین کسیدی، از تحلیلگران برجسته حوزه محصولات هوشمند در این خصوص عنوان کرد که در کسب و کار دیتاسنترها، به نظر می رسد که فضای ابری و یا همان کلاود، از ظرفیت های بالایی برخودار است چرا که با گسترش این تکنولوژی، شرکت ها دیتاسنترهای خود را ارتقا خواهند داد و همین مسئله می تواند برای اینتل، درآمدهای قابل توجهی را به دنبال داشته باشد.

این شرکت در طی سال های اخیر، بخش اعظمی از درآمدهای خود را از طریق بازار کامپیوترهای شخصی به دست می آورد، اما اکنون با سرمایه گذاری هایی که در زمینه هایی همچون دیتاسنتر، اینترنت اشیا و همچنین صنعت خودرو انجام داده است، توانسته از تک محصولی بودن بیرون آید و در سایر زمینه ها نیز حرفی برای گفتن داشته باشد.

در هر حال، درآمد خالص اینتل برابر با 16.37 میلیارد دلار عنوان شد و این یعنی افزایشی 9.8 درصدی؛ این در حالیست که تحلیلگران، درآمد 15.75 میلیارد دلاری را برای این شرکت کالیفرنیایی پیش بینی کرده بودند. همچنین، ارزش هر سهم این شرکت نیز با افزایشی 79 سنتی همراه شد که پیش بینی ها از افزایش 74 سنتی حکایت داشت.

تابناک نوشت: و اما در خصوص عملکرد این شرکت در سال 2017 نیز باید گفت که اینتل، درآمد 14.8 میلیارد دلاری را برای عملکرد سه ماهه نخست خود در این سال پیش بینی کرد که رقم پیشنهادی کارشناسان برابر با 14.53 میلیارد دلار عنوان شده بود.

                               

اینتل     پردازش     لپ تاپ     سیستم     دیتاسنتر    


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :