موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی یارانه

a/114959 :کد

یارانه؛

روش جدید شناسایی پُردرآمدها برای حذف یارانه نقدی

  شنبه ۰۹ بهمن ۱۳۹۵ — ۰۷:۰۰
تعداد بازدید : ۲۶۴   
 تحلیل ایران -روش جدید شناسایی پُردرآمدها برای حذف یارانه نقدی

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به توانمندیهای سامانه‌های جدید اطلاعاتی برای جلوگیری از فرارهای مالیاتی گفت: یکی از مناسبترین روشها برای حذف یارانه افراد پردرآمد استفاده از همین سامانه‌های اطلاعاتی می‌باشد.

 

به گزارش تحلیل ایران، سید حسن حسینی شاهرودی در خصوص حذف کارتهای بازرگانی یکبار مصرف از طریق سامانه اعتبار سنجی و بررسی گردشهای مالی وارد کنندگان گفت: سامانه‌های اطلاعاتی جدید  به پایگاههای زیادی دسترسی دارند و اگر یک هماهنگی در این خصوص رخ دهد گام بزرگی برای جلوگیری از فرارهای مالیاتی رخ می دهد.وی افزود، همین موضوع درباره یارانه‌های نقدی نیز صدق می‌کند و دولت بایستی هر چه زودتر افراد پردرآمد را از لیست یارانه بگیران حذف کند.

دبیر کمیسیون اقتصادی درباره روشهای تشخیص افراد  پردرآمد، تصریح کرد: بخشی از رقم چندین هزار میلیاردی یارانه‌ها به صورت نقدی به مردم تعلق می‌گیرد و بخش دیگری از آن یارانه ای است که باید به بخشهایی مثل صنعت اختصاص یابد. تسنیم نوشت: حساب افرادی که درآمدهای کلان دولتی یا غیر دولتی داشته و تراکنش مالی آنها در بانکها بیشتر از عددی مشخص است، قابل پیگیری است. یکی از بهترین روشها برای حذف دهکهای بالا از دریافت یارانه، همین روش است.

وی افزود، افرادی که بدهیهای کلان مالیاتی دارند به راحتی در شبکه بانکی توسط وزارت اقتصاد قابل رصد است و قانونی اجازه این کار را به دولت داده است. همچنین در قانون هدفمندی یارانه‌ها ذکر شده که دولت موظف است گروه‌های پردرآمد را شناسایی و حذف کند و این سازوکار لازم نیز در دولت موجود است و به این وسیله می‌تواند بخشی از آنها را رصد کند.


                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :