موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی سلامت

a/115034 :کد

وزیر بهداشت

دولت مصمم به توسعه خدمات حوزه سلامت است

  شنبه ۰۹ بهمن ۱۳۹۵ — ۱۳:۴۳
تعداد بازدید : ۲۵۲   
 تحلیل ایران -دولت مصمم به توسعه خدمات حوزه سلامت است

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت:دولت مصمم به توسعه خدمات حوزه بهداشت و سلامت در تمامی نقاط کشور است.

به گزارش تحلیل ایران؛ دکتر سید حسن هاشمی روز شنبه در حاشیه آیین بهره برداری از مرکز جامع اهدای خون استان البرز در گفت وگو با خبرنگاران افزود:طی سه سال گذشته وزارت بهداشت، درمان، آموزش پزشکی و سایر ارکان دولت در جهت رفع محرومیت و توسعه هر چه بیشتر کشور تلاش داشته اند و به طور قطع در آینده نیز همین مسیر را دنبال خواهیم کرد.


وی اضافه کرد: خیرین زیادی در سراسر کشور در همه حوزه ها از جمله حوزه سلامت ایثار فعالیت می کنند و از این بابت باید تبریک گفت.


وی گفت: از سوی دیگر جای تاسف دارد که در حاشیه پایتخت و استان البرز شاهد محرومیت هایی هستیم که چند دهه است که مزمن شده اند لیکن به تدریج این محرومیت ها با کمک خیرین ، همت دولت و مدیران استانی در حال رفع است.


وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در ادامه با بیان اینکه در بحث اهدای خون با مردم مواجه هستیم بیان داشت: مردم بسیار فداکار هستند و در این خصوص هیچ مشکلی نداریم و در این بخش خوشبختانه جزء کشورهای کم نظیر در دنیا هستیم و امروز وضعیت ذخیره خونی کشور بهتر از هر زمان دیگری است.


قاضی زاده هاشمی ادامه داد: نمونه آن در حادثه پلاسکو بود که همه مردم علاقمند به اهدای خون به مصدومان این حادثه بودند و هستند و لیکن مانع شدیم به این دلیل که اگر در یک بازه زمانی کوتاه فرآورده خونی زیادی جمع آوری شود در بلند مدت قابل استفاده نیست.


ایرنا نوشت: خوشبختانه سازمان انتقال خون در بین مردم دارای اعتباراست و مردم آن را باور دارند و هر زمانی که این سازمان اعلام کرده و نیاز به واحدهای خونی داشته مردم حضوری گسترده در پایگاه های انتقال خون داشته اند و از این بابت باید از مردم تشکر کرد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :