موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی سلامت

a/115046 :کد

سرطان

علت افزایش سرطان در کشور

  شنبه ۰۹ بهمن ۱۳۹۵ — ۱۴:۴۴
تعداد بازدید : ۲۱۳   
 تحلیل ایران -علت افزایش سرطان در کشور

دبیر علمی کنگره بین‌المللی پیشگیری و تشخیص سرطان گفت:کشور ما مانند دیگر کشورهای در حال توسعه، رشد آرام سرطان را تجربه می‌کند که یکی از علت‌های آن، افزایش سن در کشور و دیگری افزایش مصرف سیگار و قلیان است.

به گزارش تحلیل ایران ، کاظم زنده‌دل گفت: یک سال برای برگزاری کنگره تدارک و برنامه‌ریزی کردیم، محورهای اصلی کنگره شامل پیشگیری و تشخیص زودهنگام سرطان است که در سه روز برگزار می‌شود.

زنده‌دل گفت: به همه مردم توصیه می‌شود با مشاهده کوچک‌ترین عامل خطر به پزشک مراجعه کنند. مثلاً خال‌های تغییر رنگ داده را جدی بگیرند، وجود زخم در دهان و دندانی که باید مرتب به دندان‌پزشک مراجعه کرد، سرفه‌های مزمن و طولانی که علت آن مشخص نیست، مشکل در قورت دادن غذا و آب، وجود خونریزی بدون علت در معده، توده بدون علت، تکرر ادرار، سوزش ادرار و دیدن خون در مدفوع و ادرار، همچنین وجود ترشحات عفونی و دردهایی که علت آن مشخص نیست همگی می‌توانند عامل خطر باشند.

وی اضافه کرد: کشور ما مانند دیگر کشورهای در حال توسعه، رشد آرام سرطان را تجربه می‌کند که یکی از علت‌های آن، افزایش سن در کشور و دیگری افزایش مصرف سیگار و قلیان است.

فارس نوشت : زنده‌دل در پایان گفت: افراد برنامه‌های زودهنگام و غربالگری در خصوص سرطان را جدی بگیرند همچنین با تغییر سبک زندگی به افزایش مصرف میوه و سبزیجات و دوری از آلودگی و دخانیات، احتمال ابتلا به سرطان را کاهش دهند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :