موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی قوه قضائیه

a/115171 :کد

پیشگیری از جرم

پرداخت وام به ایده‌های برتر در حوزه پیشگیری از جرم

  یکشنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۵ — ۱۲:۴۹
تعداد بازدید : ۲۵۷   
 تحلیل ایران -پرداخت وام به ایده‌های برتر در حوزه پیشگیری از جرم

قائم مقام معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه‌قضائیه از پرداخت وام به ایده‌های برتر در حوزه پیشگیری از وقوع جرم خبر داد.

به گزارش تحلیل ایران ، مهدی امیری اصفهانی در نشست خبری با خبرنگاران با اشاره به جشنواره ایده ها و فرصت‌ها که به همت این معاونت برگزار می‌شود، اظهار کرد: در این جنشواره ایده برتر مورد گزینش قرار می‌گیرد و پیوند زدن بین ایده‌ها و کارآفرینی امری است که مورد توجه قرار گرفته است.

این مقام مسئول در معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه‌قضائیه با بیان اینکه امسال، دومین سال برگزاری این همایش است و امیدواریم سال آخر نباشد افزود: برای خالق ایده‌های برتر، فرصت اشتغال فراهم می‌شود.

امیری اصفهانی در خصوص محورهای جشنواره گفت: جشنواره حول محورهای خانواده، اعتیاد، فرهنگ آمد و شد و ترافیک و مخاطرات فضای مجازی برگزار می‌شود و ایده‌ها‌ باید در راستای کاهش جرایم در این حوزه‌ها باشد.

وی با بیان اینکه در این جشنواره ایده‌ها به برنامه تبدیل و نرم افزارهای مرتبط با این موضوع ساخته می‌شود اضافه کرد: محورهای این جشنواره طراحی بازی‌های رایانه‌ای، طراحی نرم افزارهای تلفن همراه و طراحی نرم افزارهای رایانه‌ای تبیین شده است.

قائم مقام معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه‌قضائیه گفت: دستگاه‌هایی از جمله وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، معاونت علمی ریاست جمهوری، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اطلاعات، ناجا، سازمان بهزیستی و دانشگاه آزاد اسلامی، معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم را در اجرای این جشنواره یاری می‌کنند.

امیری اصفهانی ادامه داد: اگر برای تبدیل ایده به محصول نیاز به وام باشد، این اتفاق می‌افتد و با کمک سایر دستگاه‌ها موضوع ثبت ایده‌ها دنبال می‌شود.

وی با بیان اینکه از مجموع 105 تیم شرکت کننده در این جشنواره، هشت تیم به مرحله نهایی راه یافتند، به انعقاد تفاهم نامه با منطقه آزاد کیش اشاره کرد و گفت: همزمان با برگزاری این جشنواره در کیش، اقدامات مختلفی که در راستای کاهش جرائم در این مناطق انجام شده، بررسی می شود.

قائم مقام معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم با بیان اینکه به دنبال این هستیم که الگوی مینیاتوری جامعه عاری از جرم را استخراج کنیم ادامه داد:  بنا داریم در آینده این جشنواره را به صورت بین‌المللی برگزار کنیم.

تسنیم نوشت : او پیشگیری از جرم و مشارکت مردم را یکی از اهداف این جشنواره خواند و افزود:  تلفیق ایده‌های خلاقانه با موضوع‌های پیشگیرانه از دیگر اهداف این جشنواره است و در سال گذشته دو ایده در عرصه‌های ترافیک و اعتیاد به عنوان ایده های برتر شناخته شد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :