موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی مخابرات

a/115192 :کد

نسل چهارم

نسل چهارم اینترنت پرسرعت ثابت در ۴ شهر افتتاح شد

  یکشنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۵ — ۱۷:۱۶
تعداد بازدید : ۲۵۹   
 تحلیل ایران -نسل چهارم اینترنت پرسرعت ثابت در ۴ شهر افتتاح شد

صبح امروز و در مراسمی با حضور وزیر ارتباطات و همزمان با گرامیداشت دهه فجر ، نسل چهارم اینترنت پرسرعت ثابت(TDLTE) در ۴ شهر تهران، کرج، مشهد و کیش راه اندازی شد.

به گزارش تحلیل ایران،  چندی پیش شما را در جریان اقداماتی که برای ارایه نسل چهارم شبکه اینترنت خانگی در کشور در جریان است قرار داد. شبکه اینترنت پرسرعت ثابت مبتنی بر تکنولوژی (TDLTE) امکان دسترسی به اینترنت پرسرعت را با حداقل سرعت 4 مگابیت بر ثانیه برای کاربران فراهم می کند و امکان افزایش آن تا 40 مگابیت بر ثانیه نیز وجود دارد.


امروز این شبکه با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات رونمایی شد و قرار است تا پایان سال در بالغ بر 11 شهر کشور نصب و راه اندازی شود و به عنوان بستری برای دسترسی آسان تر و پرسرعت تر به شبکه ملی اطلاعات جایگزین فناوری وایمکس شود.

تابناک نوشت:در این مراسم همچنین از مرکز داده اینترنت (دیتا سنتر) به عنوان یکی از بزرگترین دیتا سنترهای بخش خصوصی در کشور نیز رونمایی شد. ایجاد دیتا سنتر بر مبنای مصوبه دولت توسط بخش خصوصی و با هدف گسترش تولید محتوا در بستر شبکه ملی اطلاعات انجام می شود تا از انتقال اطلاعات به خارج از کشور جلوگیری شود و با هزینه کمتری اطلاعات و دیتا در کشور مبادله و نگهداری شود.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :