موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/115235 :کد

ترامپ:

پس از بازنگری سیاست ها صدور ویزا از سرگرفته می شود

  دوشنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۵ — ۰۶:۱۶
تعداد بازدید : ۳۱۴   
 تحلیل ایران -پس از بازنگری سیاست ها صدور ویزا از سرگرفته می شود

رئیس جمهور آمریکا به منظور آرام کردن واکنشها به سیاستهای ضد مهاجرتی خود اعلام کرد که این کشور با اتخاذ سیاستهای امنیتی سختگیرانه تر، طی ۹۰ روز صدور ویزا برای تمامی کشورها را ازسر خواهد گرفت.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از اسکای نیوز، «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا در تلاش برای آرام کردن واکنش ها به دستور وی در خصوص ممنوعیت ورود مهاجران و اتباع برخی کشورهای اسلامی به آمریکا اعلام کرد که این کشور پس از اجرای سیاست های امنیتی سختگیرانه تر، صدور ویزا برای تمامی کشورها را طی ۹۰ روز آینده از سر خواهد گرفت. مهر نوشت: ترامپ در بیانیه ای مدعی شد: «این یک ممنوعیت برای مسلمانان نیست، اگر چه برخی رسانه ها به اشتباه گزارش دادند واضح است که این ممنوعیت ربطی به مذهب ندارد بلکه به تروریسم و امنیت کشور مربوط است».

وی همچنین افزود که «بیش از ۴۰ کشور در جهان با اکثریت جمعیت مسلمان وجود دارند اما این دستور اجرایی شامل آنها نیست».ترامپ گفت: پس از آنکه اطمینان یافتیم سیاست های خود [در زمینه امنیتی] را بازنگری و قوانین امن تری را اجرا کردیم صدور روادید برای تمام کشورها را طی ۹۰ روز آینده از سر خواهیم گرفت.گفتنی است که دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا روز جمعه (۲۷ ژانویه/۸ بهمن) فرمانی را امضا کرد که طبق آن صدور ویزا برای شهروندان هفت کشور ایران، عراق، یمن، لیبی، سومالی، سودان و سوریه موقتا متوقف می‌شود.

دولت آمریکا مدعی شد که این اقدام گامی در جهت محافظت از کشور در برابر حمله‌های تروریستی است و مقامات آمریکا باید فرصت یابند که سیستم تازه‌ای برای کنترل مسافران به آمریکا ایجاد کنند.فرمان ترامپ در میان مسافرانی که از خاورمیانه و شمال آفریقا عازم ایالات متحده آمریکا بودند، آشفتگی و سراسیمگی زیادی بوجود آورده است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :