موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/115260 :کد

کبک؛

حمله تروریستی به نمازگزاران کانادایی

  دوشنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۵ — ۰۹:۱۷
تعداد بازدید : ۲۵۱   
 تحلیل ایران -حمله تروریستی به نمازگزاران کانادایی

تیراندازی در مسجدی در کانادا منجر به کشته شدن دستکم ۵ تن شد.

 

 

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از راشاتودی، تیراندازی در مسجدی در کبک کانادا منجر به کشته شدن دستکم 5 تن شد. دولت کانادا با تروریستی خواندن این حمله آن را اقدامی بزدلانه خواند.

شاهدان عینی اعلام کردند که 3 تیراندازی در این حمله نقش داشتند و در زمان تیراندازی 40 نمازگزار در داخل مسجد حضور داشتند.این تیراندازی در مرکز فرهنگی اسلامی کبک در خیابان سنت فوی رخ داد. پلیس کبک در پیامی توییتری اعلام کرد که وضعیت تحت کنترل بوده و تمام مردم از مسجد خارج شده‌اند. رویترز نوشت:  رئیس دولت محلی استان کبک کانادا امروز اعلام کرد تیراندازی شب گذشته در مسجدی در کبک «اقدامی تروریستی» بوده است. از سوی دیگر شیخ حسن غیه، سخنگوی شورای ائمه جماعت کبک کانادا، گفت حمله اخیر افراد مسلح، که کشته شدن پنج نمازگزار را در پی داشت، اقدامی تروریستی بود.   تماس‌ها و پیام‌هایی برای ابراز همدردی دریافت کرده‌ایم. 

 
سخنگوی شورای ائمه جماعت کبک کانادا اضافه کرد: این حمله در پاسخ به موضع کانادا در مخالفت با تصمیمات ترامپ صورت گرفته است و این حمله با اعتراض کانادا به تصمیم ترامپ همزمان بود. شیخ غیه گفت در این حمله افراد مسلح به طرف نمازگزاران هنگام نماز عشاء تیراندازی کردند. پلیس کبک از 3 فرد مسلحِ عامل این تیراندازی، 2 نفر را بازداشت کرده است.
 

 

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :