موضوعات ‌مرتبط: سیاسی مجلس

a/115285 :کد

مجلس؛

بررسی افزایش ۴۰ کرسی به تعداد نمایندگان مجلس

  دوشنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۵ — ۱۱:۰۰
تعداد بازدید : ۳۰۰   
 تحلیل ایران -بررسی افزایش ۴۰ کرسی به تعداد نمایندگان مجلس

رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور، از بررسی طرح اصلاح جدول حوزه های انتخابیه مجلس و افزایش ۴۰ نماینده به تعداد نمایندگان خبر داد.

به گزارش تحلیل ایران، محمدجواد کولیوند رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور، با اشاره به مطرح بودن طرح«اصلاح جدول حوزه‌های انتخابیه مجلس شورای اسلامی» در کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور، گفت: بر اساس اصل ۶۴ قانون اساسی، هر ۱۰ سال یکبار امکان افزایش ۲۰ نماینده به تعداد نمایندگان مجلس بر اساس شاخص‌های جمعیتی، سیاسی و جغرافیایی شهرستان‌ها وجود دارد.بر این اساس و با توجه به ضرورت‌های موجود و اینکه تا انتخابات سال ۹۸ ۲۰ سال (دو ۱۰ سال) از آخرین باری که تعداد نمایندگان اضافه شده می گذرد، طرح کلی اصلاح جدول حوزه‌های انتخابیه و افزایش ۴۰ نماینده به تعداد نمایندگان فعلی در دست بررسی است.

رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور خاطرنشان کرد: در رابطه با این مسئله بهتر این بود که دولت لایحه بدهد که بار مالی آن نیز رعایت شود، اما با توجه به اینکه دولت در این رابطه یک مهلت ۴۵ روزه از مجلس گرفته بود که لایحه بیاورد و این مهلت نیز تمام شده است، در حال حاضر طرح را با هماهنگی دولت پیش می‌بریم. مهر نوشت: البته ظاهراً وزارت کشور لایحه را به دولت داده، اما با توجه به اینکه تابحال دولت این لایحه را نیاورده، بعید است که تا قبل از عید هم دیگر چیزی به ما ارائه دهند.


                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :