موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/115357 :کد

شان اسپایسر؛

دفاع سخنگوی کاخ سفید از دستور ترامپ

  دوشنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۵ — ۲۱:۳۳
تعداد بازدید : ۲۲۶   
 تحلیل ایران -دفاع سخنگوی کاخ سفید از دستور ترامپ

شان اسپایسر، سخنگوی کاخ سفید روز دوشنبه از دستور اجرایی دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا برای جلوگیری از ورود پناه جویان به آمریکا دفاع کرده گفت: امروز باید دولت اقدام کند تا از خطر های آینده مصون بماند.

 

 به گزارش تحلیل ایران، شان اسپایسر، در مصاحبه ای با شبکه تلویزیونی ام.اس .ان بی سی تلویزیون آمریکایی گفت: مدت کوتاهی برای انجام کارها باقی مانده و ما باید به مردم آمریکا اطمینان خاطر بدهیم که از امنیت برخوردارند.

 

' ما باید اینگونه فکر کنیم که چه چیزی در آینده اتفاق خواهد افتاد، اگر امروز امروز اقدام نکنیم.'
سخنگوی کاخ سفید گفت: درمورد دستور اجرایی رییس جمهوری با آنهایی که باید مشورت می کردیم این کار را انجام دادیم.اسپایسر گفت: هرکسی می فهمد که رییس جمهوری چه کاری انجام می دهد و چرا این کار را انجام می دهد. همه کسانی که باید طرف مشورت قرار می گرفتند، با آنان مشورت شده است.دستور اجرایی دونالد ترامپ که روز جمعه انجام شد از ورود پناه جویان سوری جلوگیری کرده و برنامه آمریکا برای پذیرفتن پناه جویان سوری برای مدت چهار ماه به حالت تعلیق در آورد.


ایرنا نوشت:طبق این دستور، اتباع هفت کشور که اکثریت مردم شان مسلمان هستند به مدت 90 روز از ورود به آمریکا منع شدند.این کشور ها شامل ایران، عراق، یمن، سومالی، سودان، سوریه و لیبی هستند.بلافاصله پس از صدور این دستور، گزارش هایی مبنی بر بازداشت پناه جویانی که وارد فرودگاه های آمریکا شده بودند در رسانه ها منعکس شد و اینکه هزاران مسافر در فرودگاه های سراسر دنیا تحت تاثیر قرار گرفتند. تظاهرات گسترده ای در سراسر آمریکا در روزهای شنبه و یکشنبه برگزار شد و نمایندگان مجلس نسبت به اجرای این دستور ابراز نگرانی کردند.

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :