موضوعات ‌مرتبط: سیاسی فرامنطقه ای

a/115427 :کد

القاعده

سرکرده القاعده در لحج یمن به هلاکت رسید

  ﺳﻪشنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۵ — ۱۲:۰۰
تعداد بازدید : ۲۱۲   
 تحلیل ایران -سرکرده القاعده در لحج یمن به هلاکت رسید

نیروهای امنیتی یمن در نخستین ساعات روز سه شنبه با حمله به منزل سرکرده القاعده در استان لحج واقع در جنوب غرب یمن موفق به هلاکت وی شدند.

به گزارش تحلیل ایران  صالح السید مدیر اداره امنیت استان لحج گفت : عمار قائد موسوم به ابی علی اللحجی درعملیات یورش به منزل وی در روستای الدباء واقع در ورودی الحوطه مرکز استان لحج به هلاکت رسید.


وی افزود: درعملیات ویژه مشترک نیروهای مبارزه با تروریسم وابسته به پلیس استان لحج وکمربند امنیتی این نیروها با حمله به خانه عمار قائد درحالی که وی اقدام به شلیک به نیروهای امنیتی کرد توانستند سرکرده القاعده را در جا به هلاکت برسانند.


وی افزود: نیروهای امنیتی با دردست داشتن اطلاعات کافی خانه ابو علی اللحجی را شناسایی وآن را محاصره نموده پس از اینکه وی از تسلیم شدن امتناع ورزید و به نیروهای امنیتی شلیک کرد توسط گلوله نیروهای امنیتی به هلاکت رسید.


اوایل سال گذشته تروریست های القاعده با حمله های مکرر به پست های امنیتی دهها نظامی یمنی را کشته و چندین افسر درجه دار اداره اطلاعات نظامی را ترور کردند.


ایرنا نوشت: طی 23 ماه تجاوز عربستان به یمن علاوه بر11 هزار کشته وهزاران زخمی وتخریب زیر ساخت ها گروههای تروریستی القاعده وداعش بر اثر استفاده از کمک های نظامی و مالی مستقیم عربستان تقویت شدند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :