موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست داخلی

a/115440 :کد

نماینده مجلس خبرگان

تبعیض‌ها و فسادها به نظام ارتباطی ندارد

  ﺳﻪشنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۵ — ۱۷:۱۹
تعداد بازدید : ۱۷۸   
 تحلیل ایران -تبعیض‌ها و فسادها به نظام ارتباطی ندارد

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به دستاوردهای انقلاب اسلامی برای کشور، گفت: تبعیض‌ها، فسادها و مشکلاتی وجود دارد اما این مسائل به نظام ارتباطی ندارد.

به گزارش تحلیل ایران ،  آیت‌الله محسن حیدری با اشاره به نقش آیت‌الله مطهری در انقلاب اسلامی اظهار کرد: زمانی که از ایشان خواسته شد امام خمینی را توصیف کنند، گفتند امام دارای چهار ویژگی ایمان به خدا، ایمان به مردم، ایمان به راه و ایمان به هدف هستند.

 

وی افزود: امام با تمام وجود خدا را باور داشت و به همین دلیل نیز از هیچ‌کس نمی‌ترسید و راز بزرگ پیروزی ایشان نیز در ایمان امام بود. به‌خاطر ارتباطی که امام با خداوند داشت، خدای متعال دل‌های مردم را مجذوب امام کرد؛ چراکه در قرآن گفته شده است کسانی که به خدا ایمان دارند و عمل صالح انجام می‌دهند، خداوند محبت این افراد را در دل مردم قرار می‌دهد.

 

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه امام خمینی به وفاداری و ولایت‌مداری مردم باور داشت، گفت: مردم به‌خصوص طبقه مستضعف شایسته احترام هستند. کوخ‌نشینان و طبقات مستضعف و محروم بار عمده انقلاب را به دوش کشیده و می‌کشند و در زمان انقلاب اسلامی همراه امام خمینی (ره) بودند.

 

حیدری عنوان کرد: امام خمینی هدف بلندی داشت و به دنبال ایجاد تحول، عدالت اجتماعی، معنویت و فرهنگ در داخل کشور بود؛ امام (ره) می‌خواست مردم راه حقیقی اسلام و انسانیت را بیابند و آن را بپیمایند. در خارج از کشور نیز ایشان به‌دنبال بیداری، آزادی و رهایی تمام مستضعفان جهان و در نهایت زمینه‌سازی برای ظهور حضرت ولی‌عصر(عج) بود و با تمام وجود به این هدف بزرگ خود ایمان داشت.

 

وی ادامه داد: ویژگی دیگر امام، ایمان به راه خود بود. امام با انقلابیون دیگر تفاوت داشت؛ چراکه این افراد غالباً به تفنگ، ترور، بمب‌گذاری و ... اعتقاد داشتند، اما امام به هیچ‌کدام از این چیزها باور نداشت بلکه به حرکت مردمی ایمان داشت و از مردم خواست جواب گلوله را با گل بدهند.

 

امام جمعه موقت اهواز تصریح کرد: در انقلاب مصر نیز همین روش اجرا شد، اما تکفیری‌ها و تروریست‌ها اجازه ندادند حرکت‌های مردمی شکل بگیرد و به شیوه استکباری عمل کردند.

 

برای مقابله با این افراد چاره‌ای جز استفاده از گلوله نیست. این افراد برخلاف ارتش شاه قابلیت آن را ندارند که به آن‌ها با گل جواب داده شود، آن‌ها فرزند مردم نیستند بلکه دست‌پرورده‌های آمریکا و اسرائیل هستند.

 

حیدری تأکید کرد: تحولی که انقلاب اسلامی در مردم ما ایجاد کرد، در طول تاریخ جهان و کشور بی‌سابقه است و تاکنون چنین تحول همه‌جانبه‌ای رخ نداده است؛ به‌طور مثال پیش از انقلاب در استان تنها یک‌هزار مدرسه وجود داشت اما اکنون 9 هزار مدرسه در استان فعالیت می‌کند و تعداد مدارس در طول این سال‌ها 9 برابر شده است. قبل از انقلاب جمعیت کل دانشجویان استان 2 یا سه هزار نفر بیشتر نبود اما امروز تعداد دانشجویان در دانشگاه‌های استان حدود 300 هزار نفر است.

وی با بیان اینکه امروز در عرصه تکنولوژی، اختراعات، اکتشافات و زمینه‌های مختلف پیشرفت‌ها بسیار زیاد شده است، گفت: کشورهای دنیا نتوانستند جلوی پیشرفت انرژی هسته‌ای در ایران را بگیرند و امروز ایران در فهرست هشت کشور دارای انرژی هسته‌ای در دنیا شناخته شده است. از نظر رشد علمی نیز شتاب ایران، 11 تا 13 برابر دیگر کشورهای جهان است و تمام این‌ها از برکات انقلاب است.

 

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به قدرت نظامی ایران در دنیا، گفت: اوباما در نامه‌ای که پیش از انتخابات 88 به مقام معظم رهبری نوشته بود، خطاب به ایشان می‌گوید "ما پس از تحریم‌ها به این نتیجه رسیدیم که نمی‌توانیم هیچ مسأله جهانی را بدون کمک ایران حل کنیم". دنیا قدرت ایران را پذیرفته است و این تحولات داخلی و خارجی همه به برکت انقلاب اسلامی ایجاد شده است. البته مشکلات، تبعیض‌ها، فسادها و ... در کشور وجود دارد اما این مسائل به نظام مربوط نمی‌شود و نظام بر علیه تمام این مسائل است.

 

ایسنا نوشت:  ما باید قدر انقلاب و نظام را بدانیم. برخی از افرادی که در صدر امور قرار دارند در حد نظام نیستند و آن اهدافی که نظام دارد را اجرا نمی‌کنند. تبعیض در نظام جایی ندارد؛ چراکه نظام برآمده از تشیع و اسلام، نسبتی با تبعیض و بی‌عدالتی ندارد. امیدوارم همه با هم تلاش کنند که این مشکلات برطرف و انقلاب و نظام از هرگونه تهمت ناروا به‌دور باشد و همه به اهداف امام و رهبری بنگریم و به آن سمت پیش برویم.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :