موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/115503 :کد

طبق گزارش؛

تشدید نبرد الکترونیکی میان روسیه و آمریکا

  ﺳﻪشنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۵ — ۲۳:۳۴
تعداد بازدید : ۲۰۰   
 تحلیل ایران -تشدید نبرد الکترونیکی میان روسیه و آمریکا

به نقل از شبکه تلویزیونی الجزیره، نبرد الکترونیکی میان روسیه و آمریکا تشدید شده است.

به گزارش تحلیل ایران، خبرنگار این شبکه در مسکو درباره بازداشت چند افسر اطلاعاتی روسیه در مسکو گفت: دو افسر روسی در سازمان امنیت کشور روسیه به اتهام خیانت و انتقال اطلاعات به سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) بازداشت شده اند.


چند کارشناس ارشد موسسه کاسپرسکای نیز به عنوان یک موسسه امنیت اطلاعاتی در روسیه دو روز پیش به اتهام انتقال اطلاعات به طرف های خارجی بازداشت شده اند. به نظر می رسد بازداشت این افراد در چارچوب نبرد الکترونیکی و سایبری روسیه و آمریکا قرار دارد. روس ها از میلیون ها حمله به پایگاه های سیاسی، ارتباطی و بانکی این کشور خبر دادند ولی روسیه به صورت مستقیم هیچ طرفی را مسئول این حملات اعلام نکرده است.


واحد مرکزی خبر نوشت: بازداشت دو افسر عالی رتبه روسیه یادآور دوران جنگ سرد است به طوری که فعالیت های جاسوسی میان روسیه و آمریکا در اوج خود قرار داشت. هنوز پیامدهای بازداشت این افسران مشخص نیست. پیش بینی می شود شمار بیشتری از افسران اطلاعاتی روسیه بازداشت شوند. از سوی دیگر بازداشت این افراد هیچ ارتباطی با تصمیم دولت سابق آمریکا در بیرون کردن دیپلمات های روس ندارد. این تصمیم واشنگتن بیشتر از آنکه پیامدهای امنیتی داشته باشد پیامد های سیاسی داشته است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :