موضوعات ‌مرتبط: سیاسی رصد سیاسی

a/115553 :کد

رییس جمهور

کنایه‌ تازه روحانی به ترامپ: لغو ویزا کار تازه کارهاست

  چهارشنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۵ — ۱۱:۰۰
تعداد بازدید : ۲۲۶   
 تحلیل ایران -کنایه‌ تازه روحانی به ترامپ: لغو ویزا کار تازه کارهاست

رئیس‌جمهور گفت: امروز روز جداسازی ملت‌ها نیست و لغو ویزای دیگر ملت‌ها اقدام تازه کارهای عرصه سیاست است.

به گزارش تحلیل ایران ، حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور صبح امروز (چهارشنبه 13 بهمن) در  مراسم روز ملی فناوری فضایی با بیان اینکه انقلاب اسلامی به معنای واقعی مردمی بود، گفت: خواست امام راحل این بود که مردم همیشه در صحنه باشند و همه باید پیام رسان انقلاب اسلامی باشیم.

رئیس‌جمهور با اشاره به اینکه فتوا و نظریه‌های امام، یک انقلاب فرهنگی را هدایت و به پیروزی رساند، خاطرنشان کرد: انقلاب ما در اوج جهان دو قطبی و علی‌رغم مخالفت شرق و غرب به پیروزی رسید. آثار انقلاب منحصر به ایران نماند و جهان را تحت تاثیر قرار داد.

وی افزود: امروز روز جداسازی ملت‌ها نیست و لغو ویزای دیگر ملت‌ها اقدام تازه کارهای عرصه سیاست است.

روحانی با تأکید بر اینکه دروغ بودن ادعای مخالفت با دولت و حمایت از مردم ایران با اقدام جدید دولت آمریکا اثبات شد، گفت: دوران استفاده از دیوار برای فاصله انداختن بین ملتها گذشته است و امروز عصر ارتباطات است.

رئیس‌جمهور با بیان اینکه برجام قدرت ایران را برای مذاکره و حفظ منافع ملی و خط قرمزها به اثبات رساند، گفت: ما بهترین‌ها را به میدان مذاکره فرستادیم و اگر حمایت مردم و هدایت رهبری نبود، به موفقیت نمی رسیدیم. پیام و فرصتی که برجام آفرید از اصل آن مهمتر است. پیام برجام به جهان این بود که مذاکره می‌تواند گره‌های کور را باز کند. اینکه فقط متکی به خرید از خارج باشیم و یا تجربه دنیا را کنار بگذاریم؛ هر دو غلط است.

تسنیم نوشت : وی افزود وزارت ارتباطات باید همه نیازهای ارتباطی جامعه را تامین کند. از توان بومی، دانشمندان خود و تجارب جهانی به طور توام باید استفاده کنیم. تکنولوژی فضایی موجب اقتدار کشور است و امروز سازنده ماهواره های متنوع و پرتابگرهای مورد نیاز هستیم.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :