موضوعات ‌مرتبط: سیاسی رصد سیاسی

a/115575 :کد

آزمایش موشکی ایران

موضوع موشکی به هیچ‌وجه خلاف قطعنامه۲۲۳۱ نیست

  چهارشنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۵ — ۱۳:۱۰
تعداد بازدید : ۳۲۲   
 تحلیل ایران -موضوع موشکی به هیچ‌وجه خلاف قطعنامه۲۲۳۱ نیست

معاون اروپا و آمریکای وزارت خارجه درباره تاثیر فرمان ترامپ بر روند اجرای برجام گفت: در بیانیه وزارت خارجه تاکید کردیم که تعهدات بین‌المللی و دو‌جانبه آمریکا نباید به هیچ وجه تحت تاثیر این سیاست نسنجیده‌ قرار بگیرد.

به گزارش تحلیل ایران ، مجید تخت‌روانچی معاون اروپا و آمریکای وزارت خارجه پس از جلسه ویژه صبح امروز (چهارشنبه) کمیسیون امنیت ملی مجلس برای بررسی تصمیمات نسنجیده ترامپ، اظهار داشت: در این جلسه بحث‌های متنوعی داشتیم و درباره موضوع تست موشکی که در خبرها بود هم صحبت شد.

وی افزود: همه دوستان کمیسیون و افراد خارج از کمیسیون حاضر در این جلسه تاکید داشتند، ما برای مباحث دفاعی از کسی اجاره نمی‌گیریم و براساس نیازهای کشور٬ هر کاری لازم باشد انجام می‌دهیم.

معاون اروپا و آمریکای وزارت امور خارجه با بیان اینکه موضوع موشکی به هیچ وجه خلاف قطعنامه 2231 شورای امنیت نیست، عنوان کرد: موشک‌های ما برای کلاهک هسته‌ای طراحی نشده است و این را‌ هم در مواضع کتبی‌‌ که در اسناد شورای امنیت است، آورده‌ایم و هم در مواضع شفاهی بارها بر آن تاکید کرده‌ایم.

 تخت‌روانچی ادامه داد: درباره لغو ویزا که دولت ترامپ ایجاد کرده است نیز بحث و این موضوع به عنوان یک اقدام تبعیض‌آمیز علیه کشورهای اسلامی از جمله شهروندان کشورمان قلمداد شد.

وی درباره اقدام عملی در قبال فرامان ترامپ گفت: همانطور که در بیانیه وزارت خارجه آمده است ما صدور ویزا را براساس اقدام متقابل انجام خواهیم داد و سازوکاری در وزارت خارجه تعبیه شده است که این قضیه را دنبال کند.

معاون اروپا و آمریکای وزارت امور خارجه درباره تاثیر این فرمان ترامپ بر روند اجرای برجام نیز گفت: باید زمان بگذرد، ما در بیانیه وزارت خارجه تاکید کردیم که تعهدات بین‌المللی و دو‌جانبه آمریکا نباید به هیچ وجه تحت تاثیر این سیاست نسنجیده‌ای که اعلام کرده‌اند٬ قرار بگیرد.

 نشست ویژه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی صبح امروز، پیش از آغاز‌ جلسه علنی مجلس شورای اسلامی  به ریاست علاءالدین بروجردی تشکیل شد.
 
حاجی‌زاده فرمانده هوافضای سپاه پاسداران و تخت‌روانچی، معاون وزیر امور خارجه نیز دو ‌مهمان اصلی این جلسه بودند.
 
فارس نوشت : در این نشست که اکثر اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی و برخی از اعضای سایر کمیسیون‌های تخصصی مجلس حضور داشتند، آخرین تحولات آمریکا و تصمیمات نسنجیده رئیس‌جمهور جدید این کشور بررسی شد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :