موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی تولید

a/115577 :کد

تولید سیگار

سهم برندهای خارجی و ایرانی سیگار در بازار برابر شد

  چهارشنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۵ — ۱۳:۲۹
تعداد بازدید : ۳۵۳   
 تحلیل ایران -سهم برندهای خارجی و ایرانی سیگار در بازار برابر شد

رقابت برندهای ایرانی و خارجی سیگار در ایران به گونه‌ای شکل گرفته که سهم این برندها در بازار به نسبت برابر ۵۰ در مقابل ۵۰ درصد رسیده است.

به گزارش تحلیل ایران علی‌اصغر رمزی- رئیس مرکز برنامه‌ریزی و نظارت بر دخانیات کشور- با اشاره در حال حاضر برندهای ایرانی سیگار حدود ۵۰ درصد بازار داخلی را شکل می‌دهند، اظهار کرد: این در حالی است که برندهای خارجی سیگار نیز سهم ۵۰ درصدی از بازار ایران را به خود اختصاص داده اند.

وی ادامه داد: بسیاری از مردم از این موضوع اطلاع ندارند که عمده برندهای خارجی سیگار نیز در داخل کشور تولید می‌شود.

رئیس مرکز برنامه‌ریزی و نظارت بر دخانیات کشور با اعلام اینکه ۸۰ درصد مصرف سیگار در ایران، در داخل کشور تولید شده است، بیان کرد: طی ۱۰ ماهه سال جاری، ۸۰ درصد مصرف سیگار توسط مردم در داخل کشور تولید شده است و امیدواریم این رقم تا پایان سال به رقمی معادل ۹۰ درصد برسد.

به گفته رمزی، 100 در صد برندهای ایرانی سیگار در داخل کشور تولید می‌شود و عمده برندهای خارجی نیز در ایران تولید شدند.

وی افزود: برندهای خارجی تولیدشده یا با برخی شرکت‌های ایرانی تولید مشترک دارند و در داخل تولید می‌شوند یا اینکه مجوزها را اخذ کرده‌اند و به صورت مستقل در ایران محصولات خود را تولید می‌کنند.

رئیس مرکز برنامه‌ریزی و نظارت بر دخانیات کشور همچنین با اشاره به اینکه سیگارهای موجود در بازار بر اساس ذائقه و کلاس‌بندی در سه سطح A، B و C قرار دارند، خاطرنشان کرد: هر چه کیفیت محصولات بالاتر باشد، به همان میزان نیز قیمت‌ها بیشتر است و کلاس‌بندی‌ها بر اساس برند و کیفیت انجام می‌شود.

ایسنا نوشت :  این درحالی است که پیش از این سهم برندهای خارجی در بازار ایران حدود ۶۵ تا ۷۰ درصد اعلام شده بود و در حال حاضر با افزایش میزان تولید داخل و کاهش واردات، سهم برندهای خارجی در بازار کاهش یافته است و به عددی حدود ۵۰ درصد رسیده است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :