موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی آموزش

a/115662 :کد

کتر محمد فرهادی

بازدید وزیر علوم، تحقیقات و فناوری از پژوهشکده مطالعات فرهنگی

  پنجشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۵ — ۰۹:۴۲
تعداد بازدید : ۲۱۳   
 تحلیل ایران -بازدید وزیر علوم، تحقیقات و فناوری از پژوهشکده مطالعات فرهنگی

در اولین روز از دهه فجر انقلاب اسلامی، دکتر محمد فرهادی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری به طور سرزده از پژوهشکده مطالعات فرهنگی و اجتماعی بازدید کرد.

به گزارش تحلیل ایران    دکتر فرهادی با حضور در جمع اعضای هیات علمی و کارکنان پژوهشکده مطالعات فرهنگی و اجتماعی، سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را تبریک گفت و به ذکر خاطره‌ای از روزهای منتهی به 12 بهمن سال 1357 و حضور در بهشت زهرا(س) پرداخت.

 

وی از پژوهشکده مطالعات فرهنگی و اجتماعی  به عنوان اتاق فکر وزارت علوم یاد کرد که می‌تواند در برنامه‌ریزی فعالیت‌ها و پاسخگویی وزارت علوم به نیازهای جامعه نقش ایفا کند و بهتر است در این زمینه از صاحب نظرانی که دغدغه‌های علمی و فرهنگی دارند، استفاده کند.

 

دکتر فرهادی ضمن تقدیر از آثار تولید شده، ترجمه و تالیف و پژوهش های مرتبط با فرهنگ دانشگاهی و آموزش عالی پژوهشکده مطالعات فرهنگی و اجتماعی  اظهار داشت: دانشگاهها و مراکز آموزش عالی از نتایج این پژوهش‌ها و کتاب‌های منتشره استفاده کرده و طرح های پژوهشی مرتبط با حوزه فرهنگ و جامعه را به این پژوهشکده واگذار کنند.

 

وزیر علوم تاکید کرد: پژوهشکده مطالعات فرهنگی و اجتماعی به آینده نگاری آموزش عالی توجه بیشتری بکند و برای انجام پژوهش‌های لازم در خصوص رشته‌های تحصیلی بین رشته‌ای و کاربردی شدن رشته‌های علوم انسانی و علوم اجتماعی برنامه ریزی کند.

 

در ادامه این نشست دکتر حسین میرزایی رئیس پژوهشکده مطالعات فرهنگی و اجتماعی، ضمن تشکر از حضور وزیر علوم در این پژوهشکده و با تبریک سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، گزارشی از فعالیت‌های انجام شده در پژوهشکده مطالعات فرهنگی و اجتماعی را ارائه کرد.

 

وی گفت: تاکنون در پژوهشکده مطالعات فرهنگی و اجتماعی230 عنوان کتاب تالیف و ترجمه شده است که 25 عنوان آن  متعلق به دو سال اخیر است.

 

رئیس پژوهشکده مطالعات فرهنگی و اجتماعی، ماموریت اصلی این پژوهشکده را انجام مطالعات فرهنگی و اجتماعی، آموزش عالی و علم و فناوری دانست و گفت: این پژوهشکده حامی انجمن های علمی علوم انسانی است و  در برگزاری همایش ها و  انتشار مشترک آثار علمی با این انجمن ها همکاری می کند.

 

رئیس پژوهشکده مطالعات فرهنگی و اجتماعی ابراز امیدواری کرد با حمایت وزارت علوم، این پژوهشکده بتواند نقش پررنگ تری در سیاستگذاری ها و برنامه ریزی‌های آموزش عالی کشور ایفا کند.

 

وی در خصوص ساختار پژوهشکده اظهار داشت: گروههای پژوهشی پژوهشکده مطالعات فرهنگی و اجتماعی شامل گروههای مطالعات اجتماعی، مطالعات فرهنگی، مطالعات زنان و مطالعات آینده‌نگر است که همه این گروه‌ها و اعضای هیات علمی آن دارای برنامه پژوهشی سه ساله هستند.

 

ایسنا نوشت: بر اساس اعلام روابط عمومی وزارت علوم، دکتر میرزایی گفت: برنامه سال 1396 پژوهشکده مطالعات فرهنگی و اجتماعی، اختصاص یک میز پژوهشی برای هر هضو هیات علمی است تا بر اساس ماموریت و اعتبار مالی مشخص، فعالیت‌های پژوهشی خود را انجام دهد و در خصوص موضوع پژوهشی خود به تشکیل اتاق فکر، انتشار کتاب ، برگزاری همایش و تعریف طر ح‌های پژوهشی مبادرت کند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :