موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی دستاورد

a/115718 :کد

شناور تحقیقاتی

بهره‌برداری از نخستین شناور تحقیقاتی اقیانوس پیمای کشور

  پنجشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۵ — ۱۳:۴۳
تعداد بازدید : ۲۳۹   
 تحلیل ایران -بهره‌برداری از نخستین شناور تحقیقاتی اقیانوس پیمای کشور

نخستین شناور تحقیقاتی اقیانوس پیمای کشور «کاوشگر خلیج فارس» امروز با حضور تعدادی از اعضای کابینه در بندرعباس به بهره برداری می‌رسد.

به گزارش تحلیل ایران  این شناور با حضور سردار حسین دهقان وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، محمد فرهادی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری و جمعی از مقامات لشکری، کشوری و استانی در مجتمع کشتی سازی شهید درویشی سازمان صنایع دریایی به آب انداخته خواهد شد.

رئیس پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی درباره این شناور گفت: ساخت این شناور با هدف مطالعه و شناخت خلیج فارس و دریای عمان، انجام تحقیقات دریایی و ورود به طرح‌های تحقیقاتی دریایی، سال 1388 با حمایت مالی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری کلید خورد.

ناصر حاجی زاده افزود: کاوشگر خلیج فارس یک شناور مدرن تحقیقاتی با 50 متر طول، 10متر عرض و 12 متر ارتفاع و قادر است با آب و سوخت کامل به مدت 45 روز با ظرفیت 27 نفر در آب‌های خلیج فارس، دریای عمان و شمال اقیانوس هند اقدام به تحقیقات میدانی کند.

العالم نوشت : وی درباره قابلیت‌ها و توانایی‌های این شناور افزود کاوشگر خلیج فارس مجهز به چهار آزمایشگاه و انواع تجهیزات، امکانات و دستگاه های پیشرفته مطالعات دریایی و اقیانوسی بوده و با شروع بکار آن توانایی های تحقیقاتی دریایی ایران در آب های کشور، منطقه و جهان به نحو قابل ملاحظه ای افزایش خواهد یافت.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :