موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی بین الملل

a/115750 :کد

به نقل از رویترز؛

کاهش قیمت نفت با افزایش تولید آمریکا

  پنجشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۵ — ۲۰:۴۳
تعداد بازدید : ۱۷۶   
 تحلیل ایران -کاهش قیمت نفت با افزایش تولید آمریکا

روز پنجشنبه با افزایش تولید نفت خام و بنزین در آمریکا، قیمت نفت کاهش یافت. این در حالی ست که شواهد حاکی از آن است که بازار کماکان تحت تاثیرکاهش تولیدنفت تولیدکنندگان عضو وغیر عضو سازمان کشور های صادرکننده نفت (اوپک) قرار داد.


به گزارش تحلیل ایران به نقل از رویترز، امروز قیمت آتی نفت خام برنت بین الملل، نسبت به قیمت دیروز ۵ سنت افزایش یافت و این نفت در بازار بشکه‌ای ۵۶.۸۵ دلار معامله شد، این در حالی ست که معاملۀ آتی نفت وست تگزاس اینترمدیت آمریکا نیز با ۵ سنت کاهش، بشکه‌ای ۵۳.۸۳ دلار صورت گرفت.

 
اداره اطلاعات انرژی آمریکا روز چهارشنبه گفت که در هفته گذشته تولید نفت آمریکا ۶.۵ میلیون بشکه رشد داشته و به ۴۹۴.۷۶ میلیون بشکه رسید. این در حالی ست که تحلیلگران پیش بینی کرده بودند که تولید نفت آمریکا ۳.۳ میلیون بشکه افزایش میابد.با توجه به داده هایی که در روز چهارشنبه به رویترز ارائه شده، روسیه در ماه ژانویه تولید خود را  حدود ۱۰۰.۰۰۰ بشکه در روز کاهش داده است. طبق تحقیق دیروز رویترز، تولید کنندگان عضو اوپک نیز تا حد زیادی به توافق کاهش تولید پایبند بوده اند.در روز سه شنبه بررسی رویترز نشان داد که عرضه نفت خام ۱۱ عضو اوپک در ماه ژانویه به طور متوسط ۳۰.۰۱ میلیون بشکه در روز بوده، این در حالی ست که عرضه نفت این کشور ها در ماه دسامبر سال گذشته، به طور متوسط ۳۱.۱۷ میلیون بشکه در روز بود.
 
تابناک نوشت: به طور کلی، سازمان کشورهای صادر کننده نفت توانسته ۸۲ درصد از تعهدات خود را برای کاهش تولید نفت عملی کنند. این در حالی ست که پیش بینی خیلی ها، درصدی کمتر از این بود.در ماه نوامبر سازمان کشور های صادر کنندۀ نفت توافق کردند تا برای ایجاد تعادل در بازار و پایان بخشیدن به عرضۀ بیش از تقاضایی که در دو سال گذشته گریبان گیر صنعت نفت شده بود، تولید خود را کاهش دهند. تا کنون چند تولید کنندۀ عضو اوپک به تعهدات خود عمل کرده اند و تولید نفتشان را کاهش داده اند.در ۳۰ نوامبر اوپک توافق کرد تا تولید خود را ۱.۲ میلیون بشکه در روز کاهش دهد و به طور میانگین در شش ماه اول سال ۲۰۱۷ به ۳۲.۵ میلیون بشکه در روز برساند. این در حالی ست که کشورهای غیر عضو نظیر روسیه، مکزیک و عمان نیز پذیرفته‌اند تا در مجموع تولید خود را به طور متوسط روزانه ۵۵۸ هزار بشکه کاهش دهند.
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :