موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی انرژی

a/115770 :کد

طبق گزارش؛

افزایش قیمت نفت با تهدید ایران توسط آمریکا

  جمعه ۱۵ بهمن ۱۳۹۵ — ۰۵:۴۰
تعداد بازدید : ۵۶   
 تحلیل ایران -افزایش قیمت نفت با تهدید ایران توسط آمریکا

پس از آنکه مشاور امنیت ملی رئیس جمهور آمریکا مدعی شد واشنگتن در پاسخ به آزمایش موشکی تهران را در مرحله اضطرار قرار داده است، قیمت نفت در بازارهای جهانی افزایش یافت.

 به گزارش تحلیل ایران، بعد از آنکه مایکل فیلین مشاور امنیت ملی رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد واشنگتن در پاسخ به آزمایش موشکی، تهران را در مرحله اضطرار قرار داده است، قیمت نفت در بازارهای جهانی افزایش یافت.


 فارس نوشت: در حالیکه لغو تحریم‌های بین‌المللی علیه ایران به سرعت صادرات نفت این کشور را در ماه‌های اخیر افزایش داده است، هر پاسخی از سوی واشنگتن در برابر آزمایش موشکی ایران در عرضه نفت خام ایران می‌تواند خلل وارد کند و باعث افزایش قیمت نفت شود.جان کیلدوف سهامدار شرکت سرمایه‌گذاری هدج فاند گفته است: به محض اینکه واکنش‌ها مطرح شد  شاهد افزایش قیمت نفت شدیم. کاخ سفید ایران را به دلیل آزمایش اخیر موشک بالستیک متهم کرده و ادعا کرده است که این مسئله شرایط موجود خاورمیانه را ناپایدار می‌کند.امروز در بازارهای جهانی قیمت نفت برنت با 42 سنت افزایش بشکه‌ای 57 دلار و 22 سنت به فروش رفت.قیمت نفت آمریکا هم رشد 30 سنتی داشت و بشکه‌ای 54 دلار و 18 سنت معامله شد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :