موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی سلامت

a/115792 :کد

محققان علوم پزشکی در دانشگاه آمریکا؛

تاثیر مدیتیشن و موسیقی بر کاهش خطر ابتلا به آلزایمر

  جمعه ۱۵ بهمن ۱۳۹۵ — ۰۹:۵۴
تعداد بازدید : ۲۴۱   
 تحلیل ایران -تاثیر مدیتیشن و موسیقی بر کاهش خطر ابتلا به آلزایمر

محققان اعلام کردند مدیتیشن (‌مراقبه)‌ و گوش دادن به موسیقی خطر ابتلا به بیماری آلزایمر را کاهش می دهند.

به گزارش تحلیل ایران،محققان علوم پزشکی در دانشگاه وست ویرجینیا در آمریکا اعلام کردند مدیتیشن (‌مراقبه)‌ و گوش دادن به موسیقی خطر ابتلا به بیماری آلزایمر را کاهش می دهند.


به گفته دانشمندان، در مراحل اولیه ابتلا به این بیماری که قدرت حافظه به تدریج در حال کاهش است، می توان به مداخله مناسب، از شدت پیشرفت آن کاست.دکتر کیم اینز و همکارانش پیشنهاد می کنند در این مرحله بهتر از روش هایی همچون مدی تیشن یا مراقبه و موسیقی برای کنترل شرایط بیماری استفاده کرد و در واقع به این وسیله می توان روند ابتلا به بیماری آلزایمر را کند کرد.در این مطالعه تعداد 60 فرد بین 50 تا 84 سال که در مراحل اولیه ابتلا به آلزایمر قرار داشتند مورد بررسی قرار گرفتند.

در این مرحله که به کاهش شناختی قابل درک یا SCD موسوم است،‌ خود فرد متوجه می شود که در حال از دست دادن قدرت حافظه است.­به گزارش پایگاه خبری مدسکیپ در اینترنت،  بیماری آلزایمر به مغز آسیب می رساند.این بیماری باعث از دست رفتن تدریجی و مداوم مغز شده و می تواند بر روی صحبت کردن، فکر کردن و انجام فعالیت های روزانه تأثیر بگذارد.بیماری آلزایمر به مرور زمان بدتر شده و میزان تحلیل مغز بیشتر می شود اما سرعت این تحلیل در بیماران مختلف متفاوت است. برخی از افراد در همان مراحل ابتدایی بیماری توانایی انجام فعالیت های روزانه خود را از دست می دهند. از دست دادن خفیف حافظه در افراد بالای 60 سال شایع است. 

واحد مرکزی خبر نوشت: سن بالا ، سابقه خانوادگی ، جنس مونث بودن و سندرم داون ، مهم ترین عوامل خطر ساز برای آلزایمر هستند.خطر ابتلا به آلزایمر با بالا رفتن سن افزایش می یابد اما این به آن معنا نیست که تمام افراد به آلزایمر مبتلا می شوند. 35 نفر از هر 100 نفر افراد بالای 85 سال از نوعی از زوال عقل رنج می برند. این به آن معناست که 65 نفر از هر 100 نفر با این مشکل مواجه نمی شوند. 
بروز زوال عقل در سنین پایین تر از 60 سال نادر است.
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :