موضوعات ‌مرتبط: سیاسی رصد سیاسی

a/115803 :کد

لغو برجام

هیچ نشانه ای از لغو قرارداد هسته ای از سوی آمریکا وجود ندارد

  جمعه ۱۵ بهمن ۱۳۹۵ — ۱۱:۰۴
تعداد بازدید : ۲۰۵   
 تحلیل ایران -هیچ نشانه ای از لغو قرارداد هسته ای از سوی آمریکا وجود ندارد

وزیر خارجه آلمان هرگونه لغو احتمالی توافق هسته ای با ایران از سوی دولت آمریکا را رد کرده است.

به گزارش تحلیل ایران به نقل از رویترز، زیگمار گابریل وزیر خارجه آلمان در سخنانی تاکید کرد این لازم است تا هر اقدام ممکنی را برای پیشرفت در اجرای توافق هسته ای با ایران انجام دهیم و من در جریان سفر به آمریکا نشانه ای را مشاهده نکردم که واشنگتن بخواهد توافق هسته ای با ایران را لغو کند.

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا روز پنجشنبه اعلام کرده است که هیچ گزینه ای در ارتباط با ایران، از روی میز برداشته نشده است. این اظهارات ترامپ در واکنش به آزمایش یک فروند موشک بالستیک توسط ایران بوده است.

منابع خبری می‌گویند آمریکا روز جمله 17 نهاد ایرانی را به بهانه سلاح‌های کشتار جمعی هدف تحریم قرار خواهد داد.بر اساس گزارش رویترز، هشت شرکت نیز به بهانه «تروریسم» هدف قرار گرفته‌اند. اعمال تحریم‌ها به گونه‌ای خواهد بود که برجام را نقض نکند.

22 سناتور با ارسال نامه ای برای ترامپ تاکید کرده اند که ایران باید فشار کافی را احساس کند. باب کورکر نماینده جمهوریخواه ایالت تنسی و بن کاردین نماینده دموکرات، نویسندگان اصلی این نامه بوده اند.

وزیر خارجه آلمان در ادامه افزود: برلین خواستار ادامه همکاری برای توسعه روابط با آمریکا است ولی این مساله برای آلمان و آمریکا مهم است که به ارزش های مشترک مثل آزادی دینی پایبند باشند.

دستور اجرایی اخیر ترامپ علیه ورود مسلمانان 7 کشور به خاک آمریکا با مخالفت ها و انتقادات بین المللی روبرو شده است.ترامپ ورود اتباع سوریه و شش کشور دیگر یعنی ایران، عراق، سودان، لیبی، سومالی و یمن را حداقل به مدت 90 روز ممنوع اعلام کرده است.

تسنیم نوشت : ترامپ ادعا کرده است که این فرمان اجرایی ارتباطی با مذهب و دین ندارد و تنها با هدف امن کردن بیشتر آمریکا بوده است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :