موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی عتبات و عالیات

a/115827 :کد

سفر نوروزی به عتبات

سفر ۱۲۰ هزار زائر ایرانی به عتبات در نوروز ۹۶

  جمعه ۱۵ بهمن ۱۳۹۵ — ۱۴:۱۳
تعداد بازدید : ۲۱۲   
 تحلیل ایران -سفر ۱۲۰ هزار زائر ایرانی به عتبات در نوروز ۹۶

مدیرکل عتبات سازمان حج و زیارت از رشد اعزام زائران به عتبات عالیات در نوروز ۹۶ خبر داد و گفت: حدود ۱۲۰ هزار نفر از زائران کشورمان از ۲۴ اسفند ماه تا ۱۲ فروردین به عتبات عالیات سفر می‌کنند.

به گزارش تحلیل ایران محسن نظافتی درباره اعزام‌های نوروزی سال 96 اظهار کرد: مرحله پیش‌ ثبت‌نام در روزهای گذشته آغاز شده و متقاضیان فرصت دارند تا تمایل خود را برای عزیمت به عتبات عالیات در ایام نوروز 96 اعلام کنند.

وی از رشد قابل توجه اعزام زائران به عتبات در ایام نوروز 96 خبر داد و افزود: در ایام نوروز 96 نسبت به ایام نوروز 95 شاهد رشد 50 درصدی اعزام‌های عتبات عالیات خواهیم بود.

مدیرکل عتبات سازمان حج و زیارت تصریح کرد: در نوروز سال 95 حدود 80 هزار نفر به عتبات عالیات اعزام شدند که این تعداد امسال به 120 هزار نفر خواهد رسید و زائران کشورمان در بازه زمانی 24 اسفند ماه تا 12 فروردین ماه به عتبات عالیات رهسپار خواهند شد.

نظافتی درباره مدت زمان زائران و بسته‌های پنج یا 6 روزه گف: متوسط زمان اعزام‌ها یک هفته‌ای خواهد بود، البته در برخی استانها اعزام‌های پنج و 6 روزه نیز مهیا شده است که همه چیز بستگی به خواست متقضایان و شرایط مدنظر دارد.

وی عنوان کرد: در ایام نوروز امسال سفر به سامرا و کاظمین نیز تدارک دیده شده است؛ قیمت‌ اعزام‌ها نیز در ایام نوروز به طور محدودی و بنابر دلایلی همچون رشد قیمت هتل‌ها و سایر هزینه‌ها افزایش پیدا می‌کند.

مدیرکل عتبات سازمان حج و زیارت توصیه کرد: مردم حتماً به ثبت‌نام در کاروان‌های مجاز و غیر مجاز دقت کنند و از سفر به عتبات عالیات با کاروان‌ها آزادبر و غیرمجاز خودداری کنند.

تابناک نوشت : به گفته نظافتی امسال و در سفر به عتبات عالیات هیچگونه رشد قیمتی حادث نشده و قیمت‌ها همانند گذشته و بدون تغییر دنبال می‌شود.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :