موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/115829 :کد

سفیر رژیم صهیونیستی

واکنش سفیر رژیم صهیونیستی به بیانیه کاخ سفید درباره شهرک‌سازی‌ها

  جمعه ۱۵ بهمن ۱۳۹۵ — ۱۵:۲۰
تعداد بازدید : ۱۷۳   
 تحلیل ایران -واکنش سفیر رژیم صهیونیستی به بیانیه کاخ سفید درباره شهرک‌سازی‌ها

سفیر رژیم صهیونیستی در سازمان ملل متحد امروز جمعه گفت، موضع‌گیری اخیر کاخ سفید درباره شهرک‌سازی‌های این رژیم نشان‌دهنده چرخش در سیاست‌های حامیانه ترامپ در قبال اسرائیل نیست.

به گزارش تحلیل ایران  دنی دانون، سفیر رژیم صهیونیستی در سازمان ملل متحد در گفت‌وگو با رادیو اسرائیل اظهار کرد: بیانیه اخیر کاخ سفید که در آن اعلام شده شهرک‌سازی‌های جدید اسرائیل در کرانه باختری در فرآیند دستیابی به صلح با فلسطینی‌ها مفید نیست، چرخش در سیاست‌های حمایتی دونالد ترامپ در قبال ما نیست.

 

پیش از این کاخ سفید با انتشار بیانیه‌ای از توسعه شهرک‌سازی‌های اسرائیل در کرانه باختری انتقاد و روند کنونی را در راستای دستیابی به صلحی پایدار با طرف فلسطینی غیرمفید دانست.

سفیر رژیم صهیونیستی در سازمان ملل متحد گفت: من این موضع‌گیری را یک چرخش نمی‌دانم.

 

این بیانیه کاملا واضح است  و معنای آن این است که تا زمان ملاقات با بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل منتظر بمانید. نتانیاهو در کمتر از دو هفته دیگر برای ملاقات با ترامپ به واشنگتن می‌رود و سپس سیاست‌های طرف آمریکایی مشخص می‌شود.

 

 نتانیاهو به تازگی طرح ساخت 3000 واحد مسکونی جدید در کرانه باختری را در حالی تایید کرد که پیش از این در ماه ژانویه نیز رژیم صهیونیستی از برنامه‌ای برای ساخت 2500 واحد مسکونی در این منطقه خبر داده بود. این اقدام رژیم صهیونیستی با واکنش‌های منفی از سوی جامعه بین‌المللی مواجه شده است.

 

دانون مدعی شد: ما برای خود دارای حق حاکمیت هستیم و در چهار سال در تمامی موارد با آمریکا توافق کامل نخواهیم داشت، اما با این حال ارتباطات و پیام‌هایی میان دو طرف رد و بدل می‌شود.

 

ایسنا نوشت:قرار است نتانیاهو پانزدهم فوریه برای دیدار با رییس جمهوری جدید آمریکا وارد واشنگتن شود.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :