موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست خارجی

a/115831 :کد

بازتاب پاسخ مقامات ایران

بازتاب پاسخ مقامات ایران به موضع گیری واشنگتن در رسانه های کویت

  جمعه ۱۵ بهمن ۱۳۹۵ — ۱۶:۰۰
تعداد بازدید : ۲۰۵   
 تحلیل ایران -بازتاب پاسخ مقامات ایران به موضع گیری واشنگتن در رسانه های کویت

موضع گیری واشنگتن در باره آزمایش موشکی ایران و پاسخ مقامات کشورمان به این موضع گیری، در رسانه های کویت بازتاب داشت.

به گزارش تحلیل ایران ،  نشریه پرتیراژ الانباء کویت با درج خبری با تیتر درشت با اشاره به آخرین مواضع ضد آمریکایی مسئولان عالی رتبه جمهوری اسلامی ایران می نویسد : بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه ایران موضعگیری دونالد ترامپ در زمینه آزمایش موشکی ایران را اظهاراتی بی اساس دانسته و آن را رد کرده است.


این نشریه می نویسد : تهران رییس جمهوری آمریکا را فردی بی تجریه دانست و اظهارات وی در باره آزمایش موشکی ایران را تکراری ذکر کرد.


الانبا می نویسد : علی اکبر ولایتی مشاور عالی مقام رهبری در ایران نیز اظهارات دونالد ترامپ را رد و تاکید کرده است که کشورش زیر بار این تهدیدات نخواهد رفت .


نشریه پرشمارگان الرای کویت نیز با انتشار گزارشی در این زمینه تاکید کرد که مقامات ایرانی اظهارات اخیر مایک فلین مشاور امنیت ملی آمریکا علیه کشورشان را رد کرده و آن را تحریک آمیز دانسته اند .


الرای می نویسد : مسئولان جمهوری اسلامی تاکید دارند که واشنگتن به این امر پی خواهند برد که تهدید تهران فایده ای برای ایالات متحده ندارد و ایران برای دفاع از خود از هیچ کشوری اجازه نمی گیرد .


الرای می نویسد : وزارت دفاع ایران تجربه آزمایش موشکی اخیر را موفقیت آمیز اعلام کرد و این اقدام نقض قطعنامه های شورای امنیت تلقی نمی شود.


مقام های آمریکایی در روز های گذشته بارها تلاش کرده اند تا آزمایش های موشکی ایران را به منزله نقض برجام و قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل نشان دهند.


ایرنا نوشت: در قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل متحد که سال گذشته پیرو برجام به تصویب رسید و قطعنامه های ضد ایرانی پیشین را لغو کرد، از ایران تنها خواسته شده است که به مدت هشت سال یا تا زمان تایید آژانس بین المللی انرژی اتمی از آزمایش های موشکی طراحی شده برای حمل کلاهک هسته ای خودداری کند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :