موضوعات ‌مرتبط: سیاسی مجلس

a/115835 :کد

پلاسکو

رحیمی: گزارش ملی درباره حادثه پلاسکو ارائه شود

  جمعه ۱۵ بهمن ۱۳۹۵ — ۱۶:۳۰
تعداد بازدید : ۲۸۲   
 تحلیل ایران -رحیمی: گزارش ملی درباره حادثه پلاسکو ارائه شود

یک عضو مجمع نمایندگان تهران بر لزوم تهیه گزارش ملی درباره حادثه پلاسکو تاکید کرد و گفت که باید ضعف های اساسی و مقصرین این حادثه شناسایی شوند.

به گزارش تحلیل ایران، علیرضا رحیمی اظهار کرد: مجمع نمایندگان تهران از ابتدا کمیته ویژه ای را برای بررسی حادثه پلاسکو تشکیل داد و نتیجه بررسی خود را که در رایزنی و جلسات متعدد با کارشناسان و دانشگاهیان در خصوص فضای ایمنی و فنی و مدیریتی داشت منتشر کرد؛ این در حالی است که گزارش ارائه شده از سوی وزیر کشور و شهردار تهران در مجلس متفاوت از آن چیزی بود که مجمع به آن رسیده بود.

 

وی افزود:‌ همچنان که آقای لاریجانی رئیس مجلس گفتند ما نیازمند یک گزارش ملی درباره حادثه پلاسکو هستیم نه گزارش دستگاهی؛ گزارش ارائه شده از سوی قالیباف در مجلس هم حتی در محدوده شهرداری تهران نبود چه برسد به مدیریت بحران. انتظار این بود که گزارش جامعی در این زمینه ارائه شود و مقصرین حادثه و ضعف اساسی در حوزه فنی و مدیریتی تعیین و تکلیف شود.

 

 نماینده مردم تهران در مجلس خاطر نشان کرد: به لحاظ فضای روانی موجود و مصیبتی که مردم تهران و خانواده ها متحمل شدند ما وارد آسیب‌شناسی خود آتش‌نشانی نشدیم که این موضوع هم به شهرداری تهران و هم به مدیریت بحران مربوط است؛ در گزارش شهردار تهران هم کمترین اشاره ای به سازمان آتش نشانی نشد و مجموعا این گزارش ، گزارشی نبود که افکار عمومی و نمایندگان بتوانند بر اساس آن قضاوت درستی داشته باشند زیرا رسایی و جامعیت لازم را نداشت.

 

ایسنا نوشت: رحیمی در پایان گفت انتظار این بود که عملکرد شهرداری تهران قبل و بعد از حادثه پلاسکو مورد ارزیابی دقیق قرار گیرد اما تاکنون در گزارش‌های ارائه شده شاهد امر نبوده‌ایم.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :