موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی پزشکی

a/115846 :کد

معاون وزیر بهداشت :

اقدام ضد بشری آمریکا در تحریم تجهیزات پزشکی

  شنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۵ — ۰۶:۲۱
تعداد بازدید : ۲۹۴   
 تحلیل ایران -اقدام ضد بشری آمریکا در تحریم تجهیزات پزشکی

معاون وزیر بهداشت و رئیس سازمان غذا و دارو در واکنش به تحریم برخی تجهیزات پزشکی توسط امریکا، گفت: این اقدام، یک کار ضد بشری است زیرا اکثر این تجهیزات کاربرد تشخیصی و درمانی دارند.

 

به گزارش تحلیل ایران، دکتر رسول دیناروند افزود: این که صادرات کالاهای امریکایی نیاز به مجوز خاصی به نام اُفک از امریکا را دارند، چیز جدیدی نیست و همواره وجود داشته است.در دوران پسابرجام و در سال گذشته (۲۰۱۶) دولت امریکا برخی از کالاها را وارد فهرستی کرد که نیازی به گرفتن مجوز یا اُفک لایسنس نداشت و بسیاری از این تجهیزات پزشکی و کالاهای دیگر از این فهرست خارج شد.

 

مهر نوشت: در حال حاضر دولت جدید امریکا مجددا برخی از تجهیزات پزشکی را که قبلا اجازه داده بود که بدون مجوز اُفک لایسنس به ایران صادرات شود، به فهرستی که نیاز به مجوز خاص دارد، برگردانده است.کاری را که حدود یک سال گذشته آزاد کرده بودند مجددا به فهرست تحریم هایشان برگردانده اند.رئیس سازمان غذا و دارو  با بیان این که قبلا نیز این تجهیزات و کالاها توسط شرکت های ایرانی با دردسر تامین می شد و قاعدتا با این تحریم های جدید نیز کار سختر می شود، افزود: ولی این که کشور ما دچار بحران شود و یا سلامت مردم به خطر بیافتد قطعا اتفاق نخواهد افتاد.

دیناروند با بیان این که ایران قبلا نیز سابقه تحریم را داشته است، گفت: شرکت های تامین کننده این تجهیزات مسیرهای جایگزین را می توانند پیدا کنند. تحریم این کالاها یک کار ضد بشری است زیرا اکثر این تجهیزات کاربرد تشخیصی و درمانی برای بیماری ها دارد و ورود این کالاها به فهرست دریافت مجوز خاص، جز اذیت مردم و به خطر انداختن سلامت آنان پیام دیگری ندارد. برای ورود این تجهیزات به کشور مسیرهای جایگزین وجود دارد و جای نگرانی برای سلامت مردم نخواهد بود.

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :