موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی اقتصاد

a/115892 :کد

دیوان محاسبات؛

هیچ صندوقی مشمول رسیدگی دیوان محاسبات نمی‌شود

  شنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۵ — ۱۰:۲۸
تعداد بازدید : ۲۱۶   
 تحلیل ایران -هیچ صندوقی مشمول رسیدگی دیوان محاسبات نمی‌شود

رئیس دیوان محاسبات کل‌کشور با بیان اینکه انحراف مالی در صندوق ذخیره فرهنگیان ارتباطی به نبود نظارت دیوان محاسبات ندارد، گفت: هیچ صندوقی مشمول رسیدگی دیوان محاسبات نمی‌شود.

 

به گزارش تحلیل ایران، عادل آذر رئیس دیوان محاسبات کل‌کشور درباره چرایی نبود نظارت دیوان محاسبات به عنوان دستگاه نظارتی بر امور مالی صندوق ذخیره فرهنگیان به منظور جلوگیری از وقوع انحراف مالی در آن، اظهار داشت: صندوق ذخیره فرهنگیان از نظر قانون در حوزه رسیدگی دیوان محاسبات قرار نمی‌گیرد، زیرا یک صندوق سرمایه‌گذاری است که فرهنگیان در آن پول می‌گذارند.

وی درباره این موضوع که به میزان سهم فرهنگیان در این صندوق دولت نیز موظف به سرمایه‌گذاری است، توضیح داد: ماده‌ای در قانون آمده که صراحتاً می‌گوید این صندوق مشمول رسیدگی دیوان محاسبات نمی‌شود و این امر اصلاً محل شبهه نیست. صندوق‌ها اعم از هواپیمایی، نفت، بازنشستگی و امثالهم در حدی مورد نظارت دیوان است که سندی در دستگاه ثبت شود، ولی در شرایطی که به سهم کارمند مربوط شود و در زمره بخش غیردولتی قرار گیرد، مشمول نظارت دیوان محاسبات نمی‌شود.

وی ادامه داد: البته اگر ماده 142 مصوب شده در صحن علنی در برنامه ششم توسعه به سلامت از شورای نگهبان عبور کند، نظارت دیوان محاسبات شامل این موارد هم خواهد شد. فارس نوشت: رئیس دیوان محاسبات کل‌کشور در پایان با اشاره به همکاری کارشناسان دیوان محاسبات با هیأت تحقیق و تفحص مجلس در زمینه صندوق ذخیره فرهنگیان، خاطرنشان کرد: ورود فعلی دیوان محاسبات به دلیل ساز و کار تحقیق و تفحص است.
 

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :