موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/115895 :کد

کاخ سفید:

ترامپ در روابط آمریکا با کوبا بازنگری می‌کند

  شنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۵ — ۱۱:۰۱
تعداد بازدید : ۱۶۶   
 تحلیل ایران -ترامپ در روابط آمریکا با کوبا بازنگری می‌کند

سخنگوی کاخ سفید اعلام کرد، رئیس‌جمهور آمریکا قرار است بررسی جامع و کاملی را در خصوص سیاست خارجه آمریکا نسبت به کوبا انجام دهد.

به گزارش تحلیل ایران،  به نوشته روزنامه ایندیپندنت، شون اسپایسر، سخنگوی کاخ سفید گفت: دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا قصد دارد تمامی جنبه‌های توافقات آمریکا با کوبا، "دشمن تاریخی‌اش" را بررسی کند.

 

وی افزود: حقوق بشر یکی از اصول کلیدی سیاست اصلاح شده ترامپ نسبت به کوبا خواهد بود.

در جریان سال‌های پایانی ریاست جمهوری باراک اوباما، آمریکا موضع خود نسبت به این همسایه کمونیستش را تغییر داد و روابطش را با کوبا ترمیم کرد.

 

اظهارت اسپایسر حاکی از آن است که واشنگتن احتمالا موضع جدی تر و سخت تری را نسبت به کوبا اتخاذ خواهد کرد و احتمال تحریم‌های تجاری جدید و لغو پروازهای تجاری از آمریکا را که اخیرا اعلام شده بود، به همراه دارد.

 

در دوره ریاست جمهوری باراک اوباما آمریکا به سیاستی که اجازه می‌داد هر تبعه کوبایی که وارد خاک آمریکا می‌شود در آنجا بماند و یک ساکن قانونی تلقی شود، پایان داد؛ اقدامی که هاوانا از آن به عنوان گامی مهم در پیشبرد روابط استقبال کرد.

 

ایسنا نوشت: اوباما و رائول کاسترو، رئیس‌جمهور کوبا روابط کاملا دیپلماتیکی برقرار کرده و در سال ۲۰۱۵ در پایتخت‌های یکدیگر سفارتخانه‌های خود را بازکردند اما ترامپ تهدید کرده که به این دوره بهبود روابط پایان خواهد داد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :