موضوعات ‌مرتبط: سیاسی فرامنطقه ای

a/115915 :کد

شیخ قاسم

تداوم تحصن معترضان بحرینی به حکم سلب تابعیت شیخ قاسم درالدراز

  شنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۵ — ۱۲:۵۰
تعداد بازدید : ۱۵۳   
 تحلیل ایران -تداوم تحصن معترضان بحرینی به حکم سلب تابعیت شیخ قاسم درالدراز

برغم برودت هوا در بحرین تحصن کنندگان همچنان در اطراف منزل شیخ عیسی قاسم رهبر شیعیان بحرین به اعتصاب خود ادامه می دهند.

به گزارش تحلیل ایران،  روز شنبه پایگاه خبری مراة البحرین،تحصن کنندگان با خوابیدن در خیابان ها و کوچه های اطراف منزل شیخ قاسم در هوای سرد ضمن تاکید براعتراض های خود به حکم صادره درباره فریضه خمس توسط شیخ قاسم خواستار لغو آن و تحقق دمکراسی در این کشور شدند.


' دمای هوا در بحرین از کشورهای حاشیه خلیج فارس به خصوص در فصول گرم سال به بیش از 50 درجه سانتیگراد می رسد و در فصول پاییز و زمستان نیز کمتر از 25 درجه طی چند دهه گذشته سابقه نداشته است. این دما طی روزهای گذشته بنا به اعلام سازمان هواشناسی منطقه تا 7 درجه بالای صفر رسیده است که کاهش دما تا این حد برای مردم منطقه گرمسیری بحرین غیرقابل تحمل گزارش شده است.'


منطقه الدراز بحرین از شش ماه قبل تاکنون شاهد تظاهرات گسترده و محکومیت سلب تابعیت ومحاکمه آیت الله شیخ عیسی قاسم رهبر شیعیان است و مقامات بحرین در این مدت اجازه برگزاری نماز جمعه در این منطقه را نداده اند.


تحصن کنندگان با حمل تصاویری از مصطفی حمدان 18 ساله که بر اثر شلیک گلوله به سرش توسط نیروهای امنیتی بحرین در 26 ژانویه ( 7 بهمن) کشته شد و تصاویر سه جوان بحرینی به نام های علی السنکیس، عباس السمیع و سامی مشیمع که در15 ژانویه ( 26 دی) توسط رژیم آل خلیفه اعدام شدند خواستار پایان دادن به اقدامات تبعیض آمیز رژیم آل خلیفه شدند.


تحصن کنندگان با تاکید بر ادامه تحصن تا تحقق خواسته های آنها به مقامات بحرینی هشدار دادند هرگونه اقدام علیه شیخ عیسی قاسم کشور را به خشونت خواهد کشاند.


ایرنا نوشت: بحرین از سال 2011 تاکنون با بحران نارضایتی های عمومی مواجه است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :