موضوعات ‌مرتبط: سیاسی رصد سیاسی

a/115933 :کد

تنش افرینی عربستان

ایران باید به پشت مرزهایش عقب رانده شود

  شنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۵ — ۱۵:۲۹
تعداد بازدید : ۲۲۰   
 تحلیل ایران -ایران باید به پشت مرزهایش عقب رانده شود

مشاور ارشد وزیر دفاع عربستان سعودی با این ادعا که ایران در امور کشورهای منطقه مداخله می‌کند، گفت که این کشور باید به پشت مرزهایش عقب رانده شود.

به گزارش تحلیل ایران ، سرتیپ «احمد عسیری» وزیر دفاع عربستان سعودی در پاسخ به پرسش خبرنگار «بی‌بی‌سی» مبنی بر این‌که «آیا فکر می‌کنید سال ٢٠١٧ سال فشار اقتصادی یا نظامی بیشتر بر ایران باشد؟» گفت: «اگر امیدوار نباشیم، نمی‌توانیم کار کنیم.»

این مقام نظامی سعودی افزود: «ما همیشه امیدوار هستیم. موضع بسیار مستحکمی داریم. در کنار جامعه جهانی و قوانین بین‌الملل قرار داریم.»

وی اضافه کرد: «عربستان از نظر استراتژیک کاملا با آمریکا هماهنگ است و امید دارد که فشار بر ایران در سال جاری میلادی افزایش یابد.»

عسیری که سخنگوی ائتلاف نظامی عربستان سعودی علیه یمن است، گفت: «اگر آمریکایی‌ها متوجه شوند که باید ایران را به پشت مرزهای خودش عقب برانند، این چیز خوبی است.»

مشاور پسر پادشاه سعودی اظهار داشت: «شاید تاکتیک‌های عربستان سعودی و آمریکا در مواردی با هم متفاوت باشد، اما این دو کشور در سطح استراتژیک همیشه کاملا هماهنگ هستند.»

وی همچنین ایران را به مداخله در کشورهای همسایه‌اش مانند عراق، سوریه و یمن متهم کرد و خواستار آن شد که این رویکرد باید متوقف شود.

ایلنا نوشت : کمتر از دو هفته پس از روی کار آمدن «دونالد ترامپ»، دولت آمریکا موضع تندی علیه ایران گرفته است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :