موضوعات ‌مرتبط: سیاسی رصد سیاسی

a/116034 :کد

شمخانی و نماینده ویژه پوتین

ابتکار سیاسی ۳ جانبه الگویی برای پایان دادن به بحرانهای منطقه است

  یکشنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۵ — ۱۴:۵۳
تعداد بازدید : ۳۲۷   
 تحلیل ایران -ابتکار سیاسی ۳ جانبه الگویی برای پایان دادن به بحرانهای منطقه است

دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت: ابتکار سیاسی سه جانبه و برگزاری اجلاس آستانه، روش موفقی است که می‌تواند به عنوان الگوی پایان دادن به بحران‌های منطقه‌ای با بهره گیری از ظرفیتهای بومی مورد استفاده قرار گیرد.

به گزارش تحلیل ایران ، الکساندر لاورنتیف نماینده ویژه رئیس جمهور روسیه در امور سوریه که به تهران سفر کرده است، ظهر امروز با علی شمخانی نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی دیدار و در خصوص آخرین تحولات سوریه و منطقه و همکاری‌های مشترک در مقابله با تروریسم گفت‌وگو کرد.

شمخانی در این دیدار با اشاره به تامین بخش عمده‌ای از اهداف ترسیم شده برای اجلاس آستانه، بر نقش مثبت همکاری‌های ایران و روسیه برای تثبیت موفقیتهای میدانی و همچنین طراحی و اجرای ابتکارات سیاسی تاکید کرد.

مقام عالی هماهنگ کننده اقدامات سیاسی، نظامی و امنیتی ایران با سوریه و روسیه اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران خود را متعهد به پیگیری راه حل سیاسی برای پایان دادن به بحران سوریه می‌داند و راه حل نظامی را صرفاً در برابر گروه‌هایی که حاضر به کنار گذاشتن سلاح نیستند موثر می‌داند.

دریابان شمخانی گفت: تا زمانی که عناصر داعش و النصره و گروه‌های وابسته به آنها در سوریه حضور داشته و از سوی برخی کشورهای منطقه حمایت و پشتیبانی شوند، راه حل سیاسی و صلح برای سوریه و منطقه دست یافتنی نخواهد بود.

وی با اشاره به اظهارات برخی مقامات کشورهای منطقه مبنی بر نگرانی از ابتکار سیاسی سه جانبه ایران، روسیه و ترکیه خاطر نشان کرد: نگرانی این کشورها به دلیل دلسوزی برای مردم سوریه نیست بلکه به دلیل از دست رفتن ظرفیت گروه‌های تروریستی مورد حمایت آنهاست.

شمخانی افزود: به طور قطع این کشورها در صورت عدم تغییر رفتارشان، نمی‌توانند نقش سازنده‌ای در روند سیاسی برای آینده منطقه داشته باشند.

دبیر شورای عالی امنیت ملی عنوان داشت: ابتکار سیاسی سه جانبه و برگزاری اجلاس آستانه، روش موفقی است که می‌تواند به عنوان الگوی پایان دادن به بحران‌های منطقه‌ای با بهره گیری از ظرفیتهای بومی مورد استفاده قرار گیرد.

الکساندر لاورنتیف نماینده ویژه رئیس جمهور روسیه در امور سوریه نیز در این ملاقات با حمایت از نقش سازنده جمهوری اسلامی ایران در روند سیاسی ایجاد صلح در سوریه، برگزاری موفق اجلاس آستانه را دستاوردی قابل توجه برای تداوم ابتکارات سیاسی سه جانبه میان ایران، روسیه و ترکیه عنوان کرد.

تسنیم نوششت : وی افزود همکاریهای میدانی ایران، روسیه و سوریه بر علیه تروریستها و گروه‌هایی که به راه حل سیاسی پایبند نباشند، ادامه خواهد یافت و گفت‌وگوهای سیاسی خللی در روند مبارزه با تروریست‌های مسلح ایجاد نمی‌کند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :