موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست داخلی

a/116037 :کد

شورای نگهبان

سه‌شنبه؛ اعلام نظر نهایی شورای نگهبان درباره برنامه ششم توسعه

  یکشنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۵ — ۱۵:۱۵
تعداد بازدید : ۳۱۶   
 تحلیل ایران -سه‌شنبه؛ اعلام نظر نهایی شورای نگهبان درباره برنامه ششم توسعه

سخنگوی شورای نگهبان گفت: نظر نهایی این شورا درباره لایحه برنامه ششم توسعه در روز سه‌شنبه این هفته به همراه ابهامات و ایرادات آن به مجلس اعلام می‌شود.

به گزارش تحلیل ایران عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان  با اشاره به روند بررسی لایحه برنامه ششم توسعه، مصوب مجلس شورای اسلامی در این شورا، گفت: بررسی لایحه برنامه ششم توسعه از حدود دو هفته پیش و بلافاصله پس از اتمام بررسی آن در مجلس، در شورای نگهبان آغاز شده است.

وی افزود: قرار است عصر امروز نشست فوق‌العاده شورای نگهبان با برخی مسئولان دولتی درباره لایحه برنامه ششم توسعه در محل این شورا برگزار شود.

سخنگوی شورای نگهبان با بیان اینکه لایحه برنامه ششم توسعه، مصوب مجلس ایرادات متعددی داشته است، تصریح کرد: هنوز ایرادات شورای نگهبان درباره لایحه برنامه ششم توسعه را به مجلس ارائه نکرده‌ایم که پس از جمع‌بندی نهایی، این ایرادات به مجلس ابلاغ می‌شود.

کدخدایی اضافه کرد: با توجه به اینکه مهلت شورای نگهبان برای برسی لایحه برنامه ششم در روز سه‌شنبه این هفته(19 بهمن) پایان می‌یابد، این لایحه در روز سه‌شنبه جمع‌بندی و ابهامات و ایرادات آن طی نامه‌ای به مجلس اعلام می‌شود.

پیشتر، سخنگوی شورای نگهبان در گفت‌وگویی با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم از درخواست شورای نگهبان از مجلس برای استمهال جهت بررسی لایحه برنامه ششم توسعه در این شورا خبر داده بود.

  تسنیم نوشت : بررسی لایحه برنامه ششم توسعه از روز 28 آذر و در جلسات دو یا سه نوبته در مجلس شورای اسلامی آغاز و با برگزاری نزدیک به 48 جلسه علنی پارلمان در روز یکشنبه گذشته(26 دی‌‌ماه) پایان یافت.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :