موضوعات ‌مرتبط: سیاسی رصد سیاسی

a/116046 :کد

نشریه المنار

رهبری حکیمانه امام خامنه‌ای ضامن دوری ایران از آشوب‌های منطقه

  یکشنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۵ — ۱۶:۰۵
تعداد بازدید : ۲۷۲   
 تحلیل ایران -رهبری حکیمانه امام خامنه‌ای ضامن دوری ایران از آشوب‌های منطقه

هر چند پس از انقلاب دشمنان ایران تلاش کردن با طرح‌های گوناگون در ایران به آشوب دامن زنند اما ایران به واسطه نگرش حکیمانه حضرت آیت الله خامنه‌ای و دیگر مسئولان موفق شد طرح های دشمنان را با کمترین خسارت خنثی سازد.

به گزارش تحلیل ایران به نقل از نشریه المنار فلسطین، مردم ایران هر سال در بهمن ماه سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را جشن می گیرند. هرکسی که روند سیاست داخلی و خارجی ایران را طی 38 سال گذشته دنبال کند پی می برد که مردم ایران از زمان انقلاب و سقوط نظام فاسد شاهنشاهی در برابر غرب سرفرود نیاورده اند.

این انقلاب نقطه عطفی در تاریخ مردم ایران است و ایران با این انقلاب آگاهی خود را بازیافت و از فشار حکومت ستمگران رهایی یافت. انقلاب ایران به رهبری امام خمینی(ره) ایران را از نظام فاسد رهایی بخشید. اکنون پس از سپری شدن 38 سال از انقلاب به طور آشکار مقدار سنجیدگی انقلاب ایران دیده می شود.

ایران توانست بار دیگر جایگاه خود را به دور از وابستگی به غرب بازیابد. این در حالی است که طی این مدت تحریم های اقتصادی، سیاسی و امنیتی بسیاری علیه ایران اعمال شد تا این کشور در برابر غرب زانو زند. با وجود حجم بالای فشارهای غرب علیه تهران بازهم ایران مسیر آبادانی، بازسازی، آموزش و توسعه بخش های کشاورزی، صنعتی و علمی را در سراسر کشور ادامه داد. چرخ های اقتصاد در داخل کشور به طور پرشتابی چرخید به طوری که طی دو دهه گذشته ایران در عرصه اقتصادی جهش بزرگی داشته است.  پروژه های زیر بنایی به طور گسترده ای گسترش پیدا کرد و سرمایه گذاری های ایران در داخل و خارج کشور افزایش یافت.

با وجود جنگ اقتصادی اخیر کشورهای منطقه ای و غربی که با کاهش پی در پی بهای نفت صورت گرفت برخی از بخش های اقتصادی و مالی ایران به طور آشکار زیان دیدند اما شاخص های اقتصادی سال 2017 میلادی نشان می دهد که ایران می تواند پس از توافق هسته ای خود را با متغیرهای جدید سازگار سازد. همه شاخص ها نشان می دهد که بهای نفت بالا خواهد رفت و تهران می تواند این مرحله را از نظر سیاسی و امنیتی با پایداری پشت سر گذارد. همه می دانند ایران از زمان انقلاب تاکنون با برخی طرح های و پروژه های خارجی روبرو شد که یکی از آنها جنگ نظامی مستقیم علیه این کشور بود. این کشور از جنگ دوم خلیج فارس هم زیان دید. در برخی طرح ها تلاش شد تا در داخل ایران به آشوب دامن زده شود. در این طرح ها غرب با موج سواری برای برهم زدن ثبات و امنیت ایران تلاش کرد. اما ایران به واسطه نگرش حکیمانه حضرت آیت الله خامنه ای و دیگر مسئولان موفق شد طرح های دشمنان را با کمترین خسارت خنثی سازد.

تسنیم نوشت : در عرصه نظامی هم قدرت نظامی ایران برای همگان آشکار است. این قدرت ها اخیرا خود را در مانورهای نظامی با اسم ولایت 94 و مانور رسول اکرم 9 خود را نشان داده است. کسی که آشوب های منطقه را دنبال کند به مقدار خردمندی رهبری ایران پی خواهد برد. ایشان موفق شده است با در پیش گرفتن سیاست های آشکار و نگاه فراگیر عقلانی درباره بحران های منطقه، ایران را از این آشوب ها به دور نگه دارد. همچنین ایران برای حل بحران های عراق و سوریه نقش سازنده ای بازی کرده است. سیاست و دیپلماسی حکیمانه ایران موفق شد نقش بارزی در عرصه بین المللی و منطقه ای بازی کند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :