موضوعات ‌مرتبط: سیاسی مجلس

a/116184 :کد

ایران و بلاروس

روسای مجالس ایران و بلاروس تفاهم نامه مشترک پارلمانی امضا کردند

  دوشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۵ — ۱۶:۱۷
تعداد بازدید : ۲۰۳   
 تحلیل ایران -روسای مجالس ایران و بلاروس تفاهم نامه مشترک پارلمانی امضا کردند

علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی و میخاییل میاسنکوویچ رییس شورای جمهوری مجلس ملی بلاروس تفاهم نامه مشترک همکاری پارلمانی امضا کردند.

به گزارش تحلیل ایران   رییس مجلس شورای اسلامی و رییس شورای جمهوری مجلس ملی بلاروس این تفاهم نامه را در راستای افزایش و تقویت روابط دو پارلمان امضا کردند.


در این تفاهم‌نامه بر تقویت و توسعه همکاری های پارلمانی در زمینه های اقتصادی، بازرگانی، سرمایه گذاری، علمی، فناوری، آموزشی، بهداشتی، گردشگری و فرهنگی تاکید شده است.


با امضای این تفاهم نامه دو طرف بر همکاری های کمیسیون های تخصصی دو پارلمان و پیگیری توافق نامه های منعقد شده تاکید کردند.


در بخشی از این تفاهم نامه دو طرف بر همکاری نزدیک و اتخاذ مواضع مشترک در نهادهای منطقه‌ای و بین‌المللی پارلمانی همچون اتحادیه بین‌المجالس جهانی ( IPU) تاکید کردند.
همچنین روسای مجالس دو کشور در این تفاهم نامه تاکید کردند که برای تصویب سازوکارهای قانونی لازم جهت تکمیل همکاری‌ها اقدامات لازم به عمل آید.

ایرنا نوشت:  میخائیل میاسنکوویچ رییس شورای جمهوری مجلس ملی بلاروس به دعوت علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی و برای دیدار و گفت و گو با مقامات جمهوری اسلامی ایران از جمله رییس جمهوری و وزیران امور خارجه و صنعت، معدن و تجارت صبح امروز وارد تهران شد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :