a/116185 :کد

رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات

احتمال بازگشت اینترنت ثابت نامحدود

  دوشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۵ — ۱۶:۳۹
تعداد بازدید : ۲۴۴   
 تحلیل ایران -احتمال بازگشت اینترنت ثابت نامحدود

رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با توجه به افزایش حجم خدمات ویدیویی، از امکان ارائه حجم‌های نامحدود اینترنت ثابت برای کاربران خبر داد.

به گزارش تحلیل ایران، علی‌اصغر عمیدیان امروز در مراسم رونمایی از فاز دوم شبکه ملی اطلاعات با اشاره به تعیین چارچوب سیاستهای شبکه ملی اطلاعات در دی ماه ۹۲ اظهار کرد: در راستای تحقق این شبکه پنج ماموریت برای سازمان تنظیم مقررات ارتباطات رادیویی در نظر گرفته شد که تعامل مدیریت شده با سایر شبکه‌ها در قالب مقررات، امکان عرضه انواع محتوا و خدمات ارتباطی با تضمین کیفیت، دسترسی به پهنای باند دارای پوشش سراسری با قابلیت تحرک، ایجاد تعرفه رقابتی و همچنین ساماندهی مراکز داده از آن جمله است.

 

وی جداسازی ترافیک داخل و خارج را از موضوعات عمده شبکه ملی اطلاعات دانست و افزود: این اتفاق اکنون رخ داده است اما لازم است در قیمت کف، هزینه ترافیک داخلی را به نحوی تنظیم کنیم که ترافیک‌های حجیم نامحدود که جذابیتهای زیادی دارند از جمله خدمات ویدئویی VOD و IPTV مورد استقبال قرار گیرد زیرا پیش‌بینی می‌شود که ۷۵ تا ۸۰ ترافیک شبکه به این خدمات اختصاص یابد. به همین دلیل حجم های نامحدود اینترنت ثابت برای کاربران را در درست بررسی داریم.

 

رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در ادامه با اشاره به قابلیت دسترسی پهن باند با ویژگی پوشش سراسری با قابلیت تحرک اظهار کرد: مجوز TD-LTE و نسل سوم و چهارم موبایل از جمله این اقدامات است و در حال حاضر ۲۶ میلیون مشترک موبایل پهن باند و ۱۰ میلیون مشترک اینترنت پرسرعت ثابت TD-LTE و ADSL داریم.

 

ایسنا نوشت: همچنین نقاط پوشش پهنای باند برای روستاها و نقاط کم درآمد نیز مورد توجه قرار گرفت.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :