موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/116220 :کد

حزب سبز آلمان:

به ترامپ توصیه می‌کنیم قانون اساسی آمریکا را بخواند

  ﺳﻪشنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۵ — ۰۰:۲۸
تعداد بازدید : ۲۹۴   
 تحلیل ایران -به ترامپ توصیه می‌کنیم قانون اساسی آمریکا را بخواند

رئیس فراکسیون سبزها در پارلمان آلمان انتقاد شدیدی به سیاست‌های ترامپ به ویژه دستور اجرایی وی علیه مسلمانان وارد کرده و به او توصیه کرد که برای آشنایی با حدود و اختیارات خود قانون اساسی آمریکا را بخواند.

به گزارش تحلیل ایران، دستور اجرایی اخیر رئیس جمهور جدید آمریکا مبنی بر ممنوعیت سفر اتباع هفت کشور عمدتا مسلمان به آمریکا با انتقادهای شدید داخلی و بین المللی روبرو بوده است.

"کاترین گورینگ اکاردت"، رئیس فراکسیون سبزها در پارلمان آلمان نیز انتقاد شدیدی به این دستور اجرایی ترامپ علیه مسلمانان وارد کرده و خطاب به ترامپ گفت: ما می توانیم به وی توصیه کنیم که قانون اساسی خود را بخواند تا برای او این حدود روشن شود که به عنوان رئیس جمهور آمریکا چه گزینه هایی دارد و چه اختیاراتی ندارد.


تسنیم نوشت: وی همچنین تصریح کرد که ترامپ ظاهرا علاقه ای به حاکمیت قانون ندارد.  رئیس جمهور در یک کشور دموکراتیک بودن به مفهوم استبداد و دیکتاتوری و تک روی نیست. رئیس جمهور یک کشور دموکراتیک بودن به مفهوم پایبندی به قانون است.اکاردت در ادامه با اشاره به اینکه ترامپ با وجود لغو قانون ممنوعیت سفر اتباع هفت کشور عمدتا مسلمان از طرف یک قاضی در آمریکا همچنان تلاش می کند تا این دستو اجرایی خود را در پیش گیرد تاکید کرد که اما من بسیار امیدوارم که ایالات متحده که اغلب مهد دموکراسی نامیده می شود بتواند در شرایط حاکمیت قانون باقی بماند.این نماینده بلند پایه حزب سبز آلمان همچنین این وضعیت را بسیار مسئله ساز دانست که ترامپ همچنان با سیاست های خود جامعه آمریکا را از هم جدا کند و گفت: یک رئیس جمهور در آمریکا باید کشور خود را متحد کند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :