موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/116223 :کد

طبق گزارش؛

امضای سند همکاری ایران و اسلوک

  ﺳﻪشنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۵ — ۰۱:۱۴
تعداد بازدید : ۲۹۸   
 تحلیل ایران -امضای سند همکاری ایران و اسلوک

ومین اجلاس مشترک کنسولی جمهوری اسلامی ایران و جمهوری اسلواک روز دوشنبه ۱۸ بهمن ماه در تهران برگزار گردید.

به گزارش تحلیل ایران، سومین اجلاس مشترک کنسولی  جمهوری اسلامی ایران و جمهوری اسلواک روز دوشنبه ۱۸ بهمن  ماه در تهران برگزار گردید. روسای هیات های دو طرف را به ترتیب «علی چگنی» مدیرکل کنسولی وزارت امورخارجه کشورمان و «ایگور پوکوژنی»، مدیرکل کنسولی وزارت امور خارجه جمهوری اسلواک برعهده داشتند. در پایان اجلاس، طرفین سند توافق در زمینه ارائه تسهیلات روادید برای اتباع دو کشور و تلاش برای تقویت همکاری های پلیسی، قضایی و دانشگاهی را امضا کردند.


مدیرکل کنسولی وزارت امورخارجه اسلواک در حاشیه این اجلاس با «حسن قشقاوی» معاون کنسولی، پارلمانی و ایرانیان خارج از کشور وزارت امور خارجه کشورمان دیدار کرد.در این دیدار، آقای «پوکوژنی» ضمن اظهار خرسندی از سفر به جمهوری اسلامی ایران، از توافقات بعمل آمده در اجلاس از جمله توافق طرفین برای تسهیل هرچه بیشتر مراودات مردمی بین دو کشور از طریق آسان تر کردن فرآیند صدور روادید به ویژه برای تجار، دانشجویان و گردشگران و نیز اعلام آمادگی جدی دو کشور برای تفاهم لغو روادید برای گذرنامه های سیاسی و خدمت و همچنین تقویت همکاریهای پلیس بین ایران و اسلواک برای مقابله با انواع قاچاق و دیگر جرائم سازمان یافته، بعنوان زمینه ساز توسعه هرچه بیشتر مناسبات دوستانه دوکشور، ابراز خرسندی کرد.


«حسن قشقاوی» نیز با اشاره به پیشینه روابط دوستانه دو کشور، بر ضرورت تقویت همکاریهای کنسولی به عنوان بستر ساز توسعه و تعمیق روابط در سایر عرصه ها تاکید کرد. ایشان همچنین از توسعه مناسبات پارلمانی دو کشور در کنار روابط کنسولی، استقبال کرد.

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :