موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی آموزش و پرورش

a/116269 :کد

آموزش و پرورش؛

گلایه فرهنگیان از وزیر آموزش و پرورش

  ﺳﻪشنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۵ — ۱۰:۵۵
تعداد بازدید : ۳۵۹   
 تحلیل ایران -گلایه فرهنگیان از وزیر آموزش و پرورش

گلایه معلمان از این است که اگر اعتبارات مربوط به پرداخت مطالبات فرهنگیان مشخص شده است که البته این ۲۷۰۰ میلیارد تومان به مدتی قبل باز می‌گردد، چرا وقتی به حساب فرهنگیان وارد نشده است، آن را رسانه‌ای می‌کنند.

 

به گزارش تحلیل ایران، «تأخیر» در پرداخت مطالبات فرهنگیان موضوعی است که در سال‌های گذشته همواره در آموزش و پرورش وجود داشته است.عدم پرداخت به موقع مطالباتی همچون «حق‌التدریس یا همان اضافه کار»، «پاداش پایان خدمت»، «حق الزحمه امتحانات»، «پاداش ازدواج یا هزینه فوت» و بسیاری موارد دیگر که در آموزش و پرورش وجود دارد و حق الزحمه آن به موقع پرداخت نمی‌شود.ضمن اینکه جامعه میلیونی فرهنگیان را هم نباید نادیده گرفت، زیرا آموزش و پرورش بزرگترین دستگاه اجرایی کشور با حدود یک میلیون فرهنگی حقوق بگیر است که در این بین باید به بیش از 105 واحد آموزشی کشور هم خدمات مختلف ارائه شود.
 
فخرالدین احمدی دانش آشتیانی وزیر آموزش و پرورش روز گذشته در گفت‌وگو با یک شبکه رادیویی در خصوص وضعیت مطالبات فرهنگیان گفت: «یکی از مهم‌ترین دستاوردهای دولت یازدهم در حوزه آموزش و پرورش، به روزرسانی معوقات جامعه فرهنگیان کشور است. هنگامی که من در وزارتخانه آموزش و پرورش مستقر شدم با کمک دولت مبلغ 4 هزار میلیارد تومان به صورت اوراق دریافت کرده و سعی کردیم که 2700 میلیارد تومان از این مبلغ را با همکاری نهادهای اقتصادی تبدیل به پول نقد کرده و معوقات همه فرهنگیان را پرداخت کنیم».
 
وی افزود: «معوقات و پاداش خدمت بازنشستگان تا پایان سال 94 و  معوقات حق‌التدریس شاغلان و نیروهای آزاد و همچنین حقوق سرباز معلمان را از فروردین تا پایان دی ماه 95 پرداخت کرده ایم. معوقاتی که برای بسته‌های حمایتی مدارس غیر دولتی بوده است را نیز پرداخت کرده‌ایم؛ اگر چه فرهنگیان هنوز مطالباتی دارند که پیگیر آن ها هم هستیم و امیدواریم بتوانیم قدم‌هایی را در این جهت برداریم».همین اظهارات وزیر آموزش و پرورش بود که موجی از اعتراضات را در بین فرهنگیان ایجاد کرد، زیرا فرهنگیان اعتقاد دارند که هنوز حق التدریس و مطالبات آنها پرداخت نشده است، لذا چرا باید قبل از پرداخت مطالبات، وزیر آموزش و پرورش اعلام کند که این مطالبات پرداخت شده است.
 
یکی از معلمان آموزش و پرورش تهران در این خصوص گفت: آموزش و پرورش حق التدریس معوق فروردین تا خردادماه سال تحصیلی گذشته را فقط پرداخت کرده است و هنوز معوقات حق التدریس مربوط به سال تحصیلی جدید، ریالی پرداخت نشده است. از این اظهارات وزیر آموزش و پرورش بسیار ناراحت شدم، زیرا پس از گذشته حدود پنج ماه از عدم پرداخت حق‌التدریس‌ها حالا وزیر آموزش و پرورش در یک برنامه رادیویی اعلام می‌کند که تمام مطالبات فرهنگیان را تا پایان دی‌ماه پرداخت کرده است، که چنین موضوعی صحت ندارد.
 
یکی دیگر از معلمان در خصوص وضعیت مطالبات گفت: توقع داشتیم که آموزش و پرورش حق‌التدریس معلمان را به موقع پرداخت کند. ضمن اینکه حق‌التدریس نیمی از خردادماه را هم به ما پرداخت نکردند. فارس نوشت: اکنون هم که اعلام شده حق التدریس معوق معلمان پرداخت شده است، چنین چیزی درست نیست و هنوز هیچ حق‌التدریس و مطالباتی که مربوط به سال تحصیلی جاری باشد را دریافت نکرده‌ایم.گلایه معلمان از این است که اگر اعتبارات مربوط به پرداخت مطالبات فرهنگیان مشخص شده است که البته این 2700 میلیارد تومان به مدتی قبل باز می‌گردد، چرا وقتی به حساب فرهنگیان وارد نشده است، آن را رسانه‌ای می‌کنند.
 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :