موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/116288 :کد

مسکو

سازمان ملل درباره واقعیت کتمان وجود داروها در شرق حلب تحقیق کند

  ﺳﻪشنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۵ — ۱۱:۵۲
تعداد بازدید : ۲۳۴   
 تحلیل ایران -سازمان ملل درباره واقعیت کتمان وجود داروها در شرق حلب تحقیق کند

سخنگوی وزارت خارجه روسیه اعلام کرد: از سازمان ملل می‌خواهیم تحقیقات داخلی دقیقی را در زمینه کتمان واقعیت وجود داروها در شرق حلب انجام دهد.

به گزارش تحلیل ایران،  به نقل از روزنامه فرامنطقه‌ای الحیاة، ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت خارجه روسیه در بیانیه‌ای خاطرنشان کرد: ما از دبیرخانه سازمان ملل می‌خواهیم تحقیقات داخلی گسترده‌ای را برای تعیین بخشی که تصمیم به کتمان واقعیت وجود داروها در شرق حلب قبل از آزادسازی آن گرفت، انجام دهد و علت عدم‌اطلاع‌رسانی در این زمینه را مشخص کند.

 

زاخارووا در ادامه گفت: پس از پایان عملیات آزادسازی شرق حلب از چنگ تروریست‌ها در این قسمت شهر، انبارهایی حاوی مقادیر زیادی دارو، تجهیزات پزشکی و مواد غذایی است، یافت شد. این اطلاعات پیاپی از سوی مقامات دمشق و شماری از مسئولان سازمان ملل و نمایندگان هیئت‌های خارجی که به این بخش سفر کردند، تایید شده است.

 

سخنگوی وزرات خارجه روسیه در ادامه به اطلاعات ساختگی برخی سازمان‌های غیردولتی از جمله "پزشکان بدون مرز" و "انجمن پزشکی سوریه – آمریکا" اشاره کرد که به راحتی منتشر شد و حتی دبیرخانه سازمان ملل از جمله استفن اوبراین معاون دبیرکل سازمان ملل در امور بشر دوستانه نیز به ترویج آن پرداختند.

 

به گفته زاخارووا، این موضوع باعث شد دولت سوریه و نیز روسیه مورد انتقادات بی‌اساس قرار گیرند.

 

ایرنا نوشت: وی در پایان اظهار داشت عجیب است افشای دروغ‌پردازی‌ها و بیهودگی نتیجه‌گیری‌ها درباره فاجعه انسانی که به علت کمبود دارو در آستانه وقوع بوده یا در بخش شرقی حلب رخ داده تاکنون هیچ توضیح قابل قبول و ارزیابی مناسبی را از سوی سازمان‌های بین‌المللی به دنبال نداشته است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :