موضوعات ‌مرتبط: سیاسی فرامنطقه ای

a/116300 :کد

ترامپ

قاضی چینی ترامپ را "گردن کلفت و دشمن قانون" نامید

  ﺳﻪشنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۵ — ۱۳:۵۱
تعداد بازدید : ۲۲۸   
 تحلیل ایران -قاضی چینی ترامپ را "گردن کلفت و دشمن قانون" نامید

یکی از قاضیان برجسته چینی رئیس‌جمهور آمریکا را به دلیل حمله به قوه قضایه کشورش "گردن کلفتی" نامید که دشمن حاکمیت قانون است.

به گزارش تحلیل ایران،  به نقل از خبرگزاری فرانسه، هی‌فان، یکی از قضات دادگاه عالی خلق چین طی اظهاراتی در رسانه‌ شخصی خود دراین‌باره نوشت، رئیس‌جمهوری که از قضات انتقاد می‌کند و به نوعی آن‌ها را می‌کشد، دشمن حاکمیت قانون است.

 

فان در ادامه گفت: درکشوری که ادعا می‌کند دموکراتیک‌ترین کشور جهان است و  بیشترین حاکمیت قانون را دارد چنین اقدامی تنها نشان می‌دهد که ترامپ هیچ تفاوتی با یک "گردن‌کلفت بی‌شخصیت" ندارد. از زمان روی‌کار آمدن ترامپ، مقامات حزب کومونیست حاکم در چین از بحرانی سیستماتیک یاد می‌کند که دموکراسی‌های جهان غرب با آن مواجه‌اند و خود را به دلیل برتری سیستم اقتدارگرایی در چین تحسین می‌کنند.

 

ترامپ همچنین تهدید کرده است که مواضعی به سخت علیه اقدامات مبادلاتی "ناعادلانه" چین اتخاذ خواهدکرد؛ تهدیدی که موجب خشم پکن شده است.

 

اایسنا نوشت: ظهارات هی‌فان در حالی مطرح می شود که قضات در چین از سوی کنگره ملی خلق انتخاب شده و وظیفه‌شان بررسی رعایت قوانین حزب کومونیسم درکشور است نه بررسی حدود قدرت این حزب.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :