موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی عیدی فرهنگیان

a/116470 :کد

وزیر آموزش و پرورش؛

تعیین زمان پرداخت عیدی فرهنگیان

  چهارشنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۵ — ۲۰:۱۳
تعداد بازدید : ۳۰۲   
 تحلیل ایران -تعیین زمان پرداخت عیدی فرهنگیان

وزیر آموزش و پروش گفت:‌ تعداد شرکت‌هایی که از صندوق ذخیره فرهنگیان وام گرفته‌اند خیلی زیاد است اما پشت این شرکت‌ها چهار نفر هستند.

به گزارش تحلیل ایران، فخرالدین احمدی دانش‌آشتیانی وزیر آموزش و پرورش امروز در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران خانه ملت، درباره آخرین وضعیت صندوق ذخیره فرهنگیان، گفت:‌ ما مدیرعامل و هیئت مدیره این صندوق را تغییر دادیم، کمیته تحقیق و تفحص مجلس هم در صندوق ذخیره فرهنگیان مستقر هستند و برای تهیه این گزارش با آنها کمال همکاری را داریم.


وی افزود:‌مسئله برای ما تا حدودی روشن است. کسانی که وام‌ها را گرفته‌اند در بازداشتند. تعداد شرکت‌هایی که وام گرفته‌اند خیلی زیاد است اما پشت این شرکت‌ها چهار نفر هستند و این شرکت‌ها صوری هستند.وی در پاسخ به این پرسش که آیا همه این افراد بازداشت هستند، گفت: همه‌ نه ولی تعدادی از آنها بازداشت هستند.آشتیانی در پایان در پاسخ به این پرسش که میزان وامی که این افراد دریافت کردند یا معوقه آنها چقدر است؟ گفت: عددهای مختلفی مطرح شده و نمی‌توان رقم قطعی را گفت زیرا باید بررسی‌های لازم در این زمینه انجام شود.


وی درباره مطالبات معوق فرهنگیان نیز اظهار داشت: 2700 میلیارد تومان بابت مطالبات فرهنگیان پرداخت کرده‌ایم که شامل پاداش بازنشستگان تا سال 94 هم می‌شود. همچنین حقوق حق‌التدریس‌ها یا سرباز معلم‌ها را هم پرداخت کرده‌ایم، اما بخش دیگری از مطالبات فرهنگیان باقی مانده است.به گزارش تسنیم، وی در مورد زمان پرداخت پاداش بازنشستگان سال 95 نیز خاطرنشان کرد: با سازمان برنامه و بودجه در حال رایزنی هستیم تا راهی برای حل این موضوع پیدا کنیم. متاسفانه این مسئله در ردیف بودجه دیده نشده بود.وزیر آموزش و پرورش گفت: عیدی فرهنگیان همانند کارمندان دولت در بهمن‌ماه پرداخت می‌شود.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :