موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی علم و فناوری

a/116474 :کد

بر اساس گزارش؛

بهترین راهکار شارژ گوشی‌های هوشمند در سفر

  چهارشنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۵ — ۲۱:۲۵
تعداد بازدید : ۲۲۴   
 تحلیل ایران -بهترین راهکار شارژ گوشی‌های هوشمند در سفر

اگر شما هم یکی از کاربران وسایل دیجیتال مانند گوشی‌های هوشمند، تبلت، دوربین دیجیتال و یا لپ تاپ باشید، اطلاع دارید که ظرفیت پایین باتری این وسایل اکثر مواقع مشکل ساز است و مجبورید همیشه خود را نزدیک به پریز برق قرار دهید.

به گزارش تحلیل ایران، با وجود اینکه وسایل دیجیتالی امروزه اکثر کارهای ما را راحت‌تر کرده و امکانات حائز اهمیتی را در اختیار ما قرار داده‌اند، اما با مشکل بزرگی مواجه هستند و آن اینکه عمری باتری اکثر این وسایل در ۲۴ ساعت خیلی کم بوده و کاربران گاهی مجبورند، که در هر ۲۴ ساعت دو بار این وسایل را به شارژر متصل کنند. متاسفانه سرعت رشد و پیشرفت وسایل دیجیتال اصلا با سرعت بهبود باتری آنها همخوانی نداشته و شاهد پیشرفت چندانی در جهت بهبود دوام باتری این وسایل نبوده‌ایم.

 

لازم به ذکر است که سازندگان باتری، در حال توسعه بیشتر و بهتر تولیدات خود هستند تا عمر باتری‌ها را افزایش دهند. اما تا زمان حصول این نتیجه، کاربران باید راه حل دیگری را در پیش بگیرند. مسلما هنگامی که در منزل یا در محیط کاری باشید با توجه به امکان دسترسی به پریز برق مشکل چندانی با عمر باتری نخواهید داشت، اما هنگام سفر این موضوع به یک مشکل جدی مبدل می شود، حال اگر این مسافرت در جایی باشد که دسترسی به پریز برق وجود ندارد و یا  فاصله زیادی تا منبع برق داشته باشید، این مشکل بزرگ تر هم می شود. بنابراین باید فکری برای شارژ باتری وسایل هوشمندتان بکنید.

 

میزان نوشت: اگر با خودرو سفر می‌کنید با استفاده از یک مبدل که به فندک خودرو متصل می‌شود، می توانید از منبع برق خودرو برای شارژ باتری استفاده کنید. در بعضی خودروها درگاهی تعبیه شده که بدون نیاز به مبدل و به راحتی می توانید از آن برای شارژ وسایل و.. استفاده نمایید. اگر مبدل فندکی را فراموش کرده اید، از سیستم پخش خودرو برای شارژ وسایل می توان استفاده کرد البته مشروط به اینکه سیستم پخش درگاه USB داشته باشد، لازم به ذکر است با این روش فقط گوشی، تبلت و یا هر وسیله ای که درگاه USB دارد را می توان شارژ کرد.از روش شارژ با استفاده از منبع برق خودرو صرفا در مواقع بسیاری ضروری استفاده کنید، زیرا با باتری گوشی و سایر وسایل‌تان هم خوانی نداشته و علاوه بر سرعت پایین شارژ، به تدریج باعث آسیب زدن به باتری وسایل دیجیتال می‌شود. یک راهکار دیگر این است که گوشی خود را به لپ تاپ‌تان که شارژ کافی دارد وصل کنید و اجازه دهید لپ‌تاپ، گوشی را شارژ کند.

 

راهکارهای ذکر شده تا اینجا می توانند بطور موقت مشکل را حل کنند، اما بهترین راه حل برای شارژ باتری وسایل دیجیتال هنگامی که به پریز برق دسترسی ندارید چیست؟بعضی از کمپانی‌های معتبر به دنبال راه حل جایگزینی بودند که کاربر بتواند منبع برق را با خود جابجا کرده و نیازی نباشد که کاربران کنار پریز برق محدود شوند. این دستگاه با نام پاور بانک روانه بازار گردیده و با استقبال خوبی نیز مواجه شده است. پاور بانک‌ها در ظرفیت‌های متفاوتی ساخته شده‌اند که هر چه ظرفیت و قیمتش بیشتر باشد، می تواند میزان برق بیشتری را ذخیره کند.

 

فراموش نکنید که پاور بانک‌ها برای ذخیره نیروی برق، به شارز دوره ای نیاز دارند. بعضی از این دستگاه‌ها در نسخه‌های جدید امکان شارژ با نیروی خورشید را نیز دارند و باز هم به جریان برق نیاز کمتری احساس می شود.پاور بانک‌ها قادرند که دو یا چند وسیله را همزمان شارژ کنند، برای این موضویع باید به دو جنبه توجه کرد، یک تعداد درگاه های تعبیه شده بر روی آن، و دوم اینکه آیا ظرفیت پاور بانک در حدی است که بتواند همزمان از چند دستگاه  پشتیبانی کند بدون اینکه وسایل دیجیتال متصل شده با افت شارژ مواجه شوند.

 

بعضی از انواع پاور بانک‌ها بدون درنظر گرفتن صلاح باتری، صرفا خیلی سریع گوشی و.. را شارژ می کند که تکرار این موضوع ممکن است که به باتری آسیب بزند. همیشه این احتمال وجود دارد که وسایل تقلبی وارد بازار شده باشد، بنابراین برای جلوگیری از آسیب به وسایل‌تان به فروشندگان معتبر برای خرید پاور بانک مراجعه کنید.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :