موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست و امنیت

a/116477 :کد

محسن رضایی؛

در امنیت از آمریکا جلوتریم اما در اقتصاد از ترکیه نیز عقب تریم

  چهارشنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۵ — ۲۱:۵۹
تعداد بازدید : ۲۳۶   
 تحلیل ایران -در امنیت از آمریکا جلوتریم اما در اقتصاد از ترکیه نیز عقب تریم

دکتر محسن رضایی، گفت: ما در صحنه امنیت نشان دادیم از ترکیه، عربستان و آمریکا جلوتریم اما در اقتصاد از کره و ترکیه نیز عقب تریم. ما باید آرمان گرایی واقع گرایانه داشته باشیم و نمی شود پایمان در هوا باشد و نظر بدهیم.

به گزارش تحلیل ایران، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، چهارشنبه 20 بهمن95 با حضور در برنامه زنده شبکه سوم سیما، از شرایط خاص دوران پیش و پس از انقلاب اسلامی، و دستاوردهاي های كشورمان در سال هاي  بعد از انقلاب گفت.


در این برنامه که اجرای آن را رضا رشید پور بر عهده دارد، محسن رضایی با اشاره به اینکه در پیش از انقلاب با رتبه زیر هزار در دانشگاه علم و صنعت تحصیل می کرد، یادآور شد که در میانه تحصیل به واسطه مبارزات علیه پهلوی، تحت تعقیب قرار گرفت و از همان زمان مجبور شد تحصیل را در آن مقطع رها کند و به مبارزه بپردازد.محسن رضایی با بیان اینکه در بسیاری از حوزه های نظامی و سیاسی پیشرفت داشتیم، تاکید کرد که در بسیاری از حوزه ها نظیر حوزه اقتصادی عقب هستیم و در این زمینه گفت: من بزرگ ترین مشکل را اقتصاد می دانم اما نه اقتصاد به عنوان یک بخش، بلکه اقتصاد به عنوان یک استراتژی. ما به یک انقلاب دیگری در اقتصاد و فرهنگ نیاز داریم، منتها جنس این انقلاب سیاسی نیست. اگر همه نیروهای ما متمرکز شویم و آن گام بلند را برداریم، ایران به شکوه و مجد لازم می رسد.
 
تابناک نوشت: این استاد اقتصاد در پاسخ به این پرسش که آیا این حرکت نرم اقتصادی کفایت نمی کند؟ گفت: این کافی نیست، چرا که سرعت رقبای ما بیش از ماست و ما هرچه پیشتر می رویم، با توجه به سرعت رقبایمان، عقب تر می مانیم.دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به یارانه ها گفت: نزدیک به 100 هزار میلیارد تومان از این محل به دست می آید. به هر حال دولت این را چه کار می کند؟ یا به مردم می دهد یا در بخش هایی مثل درمان هزینه می کند؛ منتها شما می توانید این اعتبار را به گونه ای هزینه کنید که اشتغال زایی نیز در پی داشته باشد.
 
محسن رضایی درباره امنیت تاکید کرد: ما در صحنه امنیت نشان دادیم از ترکیه، عربستان و آمریکا جلوتریم اما در اقتصاد از کره و ترکیه نیز عقب تریم. ما باید آرمان گرایی واقع گرایانه داشته باشیم و نمی شود پایمان در هوا باشد و نظر بدهیم.او درباره تغییر مکان مجمع تشخیص مصلحت نیز گفت: ما به نیاوران نمی رویم و این صحبت هایی که امروز درباره نقل مکان مجمع تشخیص مصلحت مطرح شده را تکذیب می کنیم.دبیر مجمع تشخیص مصلحت درباره حضور خودش در توییتر، تاکید کرد که همه و به خصوص جوانان باید از این فضا استفاده کنند و با حضور در این فضاها برای انعکاس نظرات ایران در دنیا استفاده کنند. 
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :