موضوعات ‌مرتبط: سیاسی رهبری

a/116479 :کد

رسانه های روسی؛

رهبرانقلاب اسلامی پاسخ کوبنده ملت ایران به ترامپ رااعلام کردند

  چهارشنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۵ — ۲۲:۲۳
تعداد بازدید : ۲۸۵   
 تحلیل ایران -رهبرانقلاب اسلامی پاسخ کوبنده ملت ایران به ترامپ رااعلام کردند

رسانه های روسی نوشتند: رهبر انقلاب اسلامی ایران در سخنان روز سه شنبه خود، اعلام کردند که ایرانیان در سالروز پیروزی انقلاب اسلامی به دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا پاسخ کوبنده ای می دهند.

به گزارش تحلیل ایران، خبرگزاری روسیاسگودنیا نوشت: آیت الله خامنه ای در دیدار فرماندهان و کارکنان نیروی هوایی و قرارگاه پدافند هوایی ارتش اعلام کرد که ایران به تهدیدهای آمریکا در سالروز انقلاب اسلامی سال 1979 پاسخ می دهد.

این خبرگزاری به نقل از رهبر معظم انقلاب ادامه داد: هیچ دشمنی نمی تواند ملت ایران را فلج کند و مردم به تهدیدهای واشنگتن پاسخ می دهند.رسانه روسی افزوده است: رهبر جمهوری اسلامی به این موضوع اشاره کرد که آمریکا پشت سر گروه تروریستی داعش و اقدام های جنگی در عراق و سوریه و همچنین اعمال خرابکارانه در ایران قرار دارد. خبرگزاری روسیاسگودنیا نوشت: روابط آمریکا و ایران با روی کار آمدن ترامپ متشنج شده است. وی گفته است که مانند سلف خود اوباما رویکرد نرم با تهران نخواهد داشت.
 
***پورتال خبری رامبلر:
پورتال خبری روسی رامبلر با بازتاب سخنان رهبر معظم انقلاب نوشت: آیت الله خامنه ای رهبر عالی ایران هشدار دونالد ترامپ به تهران در مورد آزمایش موشکی را رد کرد.رسانه روسی نوشت: آیت الله خامنه ای همچنین از مردم ایران خواست روز جمعه در سالروز پیروزی انقلاب اسلامی به تهدیدهای ترامپ پاسخ دهند و تاکید کرد که هیچ دشمنی نمی تواند ملت ایران را فلج کند.پورتال رامبلر یادآوری کرد که ایران موشک بالستیکی میان برد با برد بیش از یکهزار کیلومتر را آزمایش کرده است.
 
***سایت پولیتیکا
میزان نوشت: سایت اینترنتی روسی پولیتیکا هم با بازتاب دادن بیانات رهبر معظم انقلاب در دیدار فرماندهان و کارکنان نیروی هوایی و قرارگاه پدافند هوایی ارتش، نوشت: رهبر عالی ایران گفت که مردم ایران مخالفت خود با رئیس جمهوری آمریکا را در آینده نزدیک اعلام می کند. رسانه روسی نوشت: در پاسخ به این گفته ترامپ که ایرانیان باید از وی بترسند، آیت الله خامنه ای اظهار کرد، این گونه نیست. ملت ایران در سالروز پیروزی انقلاب به تهدید ترامپ پاسخ می دهد و مواضع ایران را در قبال این تهدیدها اعلام می کند.

پولیتیکا همچنین نوشت: وزارت خارجه ایران می گوید که تحریم های ضدایرانی جدید آمریکا با تعهدهای این کشور در قبال برجام و قطعنامه سازمان ملل در تائید توافق هسته ای تهران و 1+5 مطابقت ندارد.پایگاه خبری روسی افزود: ایران اعلام کرده که در پاسخ به تحریم های آمریکا، شماری از اشخاص حقوقی و حقیقی این کشور را که به گروههای تروریستی در منطقه کمک مالی می کنند، تحت تحریم قرار می دهد.
 
***سایت وستنیک قفقاز
سایت اینترنتی روسی وستنیک قفقاز نیز با اشاره به سخنان امروز رهبر معظم انقلاب نوشت: ملت ایران در سالروز پیروزی انقلاب اسلامی سال 1979 به تهدید آمریکا پاسخ می دهد.رسانه روسی افزود: رهبر عالی ایران اعلام کرده که واشنگتن دهم فوریه (22 بهمن) با پاسخ تهران به تهدیدها آشنا خواهد شد.سایت وستنیک قفقاز نوشت: رئیس جمهوری جدید آمریکا رویکرد انتقادی در قبال برجام دارد که در سال 2015 بین ایران و گروه 1+5 به دست آمده است.

در پایان گزارش همچنین یادآوری شده است: ترامپ هفته گذشته دستوری صادر کرد که مطابق آن شهروندان هفت کشور ایران، سوریه، عراق، لیبی، یمن، سودان و سومالی اجازه سفر به آمریکا را ندارند. تهران این فرمان را غیرقابل قبول خوانده و محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران نیز اعلام کرد به این اقدام پاسخ متقابل داده خواهد شد.شماری از رسانه های دیگر از جمله شبکه های مختلف رادیو و تلویزیونی، سایت های خبری و پایگاههای آنلاین روزنامه های روسیه نیز بازتاب هایی از سخنان حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی داشتند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :