موضوعات ‌مرتبط: سیاسی انتخابات

a/116500 :کد

نایب رئیس هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات؛

الکترونیکی شدن انتخابات شوراها در کلان‌شهرها در دستور کار مجلس

  پنجشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۵ — ۰۷:۴۶
تعداد بازدید : ۲۰۶   
 تحلیل ایران -الکترونیکی شدن انتخابات شوراها در کلان‌شهرها در دستور کار مجلس

نایب رئیس هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات شوراها از تلاش مجلس و وزارت کشور برای برگزاری انتخابات الکترونیک شوراها در کلانشهرها خبر داد.

به گزارش تحلیل ایران،محمدجواد کولیوند نایب رئیس هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، از تلاش مجلس و وزارت کشور برای برگزاری انتخابات الکترونیک شوراها در کلانشهرها خبر داد.


وی با اشاره به اقدامات دولت و مجلس برای برگزاری انتخابات الکترونیک، گفت: موضوع الکترونیکی کردن انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در سطح کارشناسان فناوری اطلاعات مجلس و وزارت کشور در حال بررسی است.


 گرایش سیاسی 90 عضو هیئت نظارت بر انتخابات شوراها در استان‌های کشور

پیشتر، محمد محمودی‌شاه‌نشین رئیس هیئت نظارت برانتخابات شوراها در گفت‌وگو با خبرنگار  تسنیم از پیشنهاد وزارت کشور برای برگزاری انتخابات الکترونیکی در 11‌‌ هزار شعبه اخذ رای خبر داده بود. شورای نگهبان در جلسه ششم مرداد امسال این نهاد با پیشنهاد وزارت کشور برای برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری و شوراهای شهر و روستا در روز 29 اردیبهشت‌‌ماه سال آینده موافقت کرد.


پارلمان شهری چیست و از آن چه می‌دانید؟

همچنین وزارت کشور بنا به تقارن ایام خردادماه با ماه مبارک رمضان به شورای نگهبان پیشنهاد کرده بود که انتخابات ریاست‌جمهوری و شوراهای شهر و روستا زودتر از موعد مقرر برگزار شود که شورای نگهبان با این پیشنهاد موافقت کرد.در جلسه‌ای محمد محمودی شاه‌نشین به عنوان رئیس، محمد جواد کولیوند به عنوان نایب رئیس، فرهاد تجری به عنوان سخنگو و بهرام پارسایی نیز به عنوان دبیر هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا انتخاب شده‌اند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :