موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/116582 :کد

صلاح الزواوی

زبان تهدید سابقه خطرناک در روابط بین الملل دارد

  پنجشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۵ — ۲۱:۰۰
تعداد بازدید : ۱۷۸   
 تحلیل ایران -زبان تهدید سابقه خطرناک در روابط بین الملل دارد

سفیر فلسطین در ایران تاکید کرد : زبان تهدید و ادبیات رعب و وحشت سابقه خطرناک در روابط بین الملل دارد و تهدید با زور علیه کشورها و به کارگیری سلاح کشتار جمعی به معنی حاکم شدن قانون جنگل است.

به گزارش تحلیل ایران، صلاح الزواوی عصر پنجشنبه در مراسم گرامیداشت روز ملی جمهوری اسلامی ایران به عنوان مقدم السفرا در سالن اجلاس سران افزود: این گونه اقدامات سوق دادن کشورها به سوی رویداد تسلیحاتی است و نقش سازمان های بین المللی را کاهش می دهد و زبان تهدید را در جهان می گستراند.


وی ادامه داد: تازه واردی که امور کاخ سفید را در دست گرفته ، تصمیماتش روی امریکا را سفید کرده و حرکت وی با تحریم هفت کشور و استفاده غیرمعمول دیپلماتیک شروع شد که نمی داند چه خطراتی را موجب می شود و جهان را به صحنه ای برای نزاع تبدیل خواهد کرد .


سفیر فلسطین در تهران اظهار داشت: این تازه وارد هرچند دعوت به ریشه کنی تروریسم می کند ولی حرف ها و تصمیماتش در راستای این اهداف نیست و تعامل او با فلسطینیان نشانگر این است که تاریخ منطقه را نمی داند و از او می خواهیم که به روابط بین الملل میان کشورها احترام بگذارد.


الزواوی گفت: رییس جمهور جدید امریکا وعده تل آویو و از آنجا به قدس را داده است ولی باید بداند که زبان تهدید و ادبیات رعب و وحشت سابقه خطرناک در روابط بین الملل است.


وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به فرارسیدن سی و هشتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در ایران افزود: این روز را به ملت و مسوولان ایران تبریک گفته و صلح را برای کشورهایی که در منطقه درگیر تروریسم هستند، آرزو می کنم.


سفیر فلسطین در تهران همچنین ضمن تسلیت به مناسبت درگذشت آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی گفت: ایشان یار دیرین امام و رهبر معظم انقلاب بودند و همچنین به تمام مسوولان درگذشت این عزیز از دست رفته و بزرگ را تسلیت عرض می کنم .


الزواوی ادامه داد، آیت الله هاشمی رفسنجانی یک شخصیت والا و ویژه با قدرت زیاد بود و ما شریک غم شما در این مصیبت هستیم و رحلت ایشان صدمه برای همه ایران و بشریت بود.


وی در ادامه با اشاره به دستاورد بزرگ جمهوری اسلامی ایران در مذاکرات هسته ای ، اظهار داشت: موفقیت در این مذاکرات را تبریک می گویم که پس از تلاش های زیاد در طی سال ها گذشته با راهبری رهبر معظم انقلاب و تیم مذاکره کننده شامل افراد متخصص و در راس آنان آقای ظریف حاصل شد.


سفیر فلسطین در تهران گفت: امیدوارم سال آینده روز ملی پیروی انقلاب اسلامی را نیز در تهران با حضور حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی به عنوان رییس جمهوری اسلامی ایران جشن بگیریم.


الزواوی خطاب به روحانی گفت : شما با دردها و الام انسانها آشنا هستید و می دانید برای معالجه دردها باید فقر و ظلم را از بین برد و تمام کانون های بحران را در دنیا خاموش کرد و درگیری منطقه ای، مرزی و فرقه ای را متوقف نمود و بحران های مزمنی که دولت ها و ملت ها را تهدید می کند از بین برد.


وی اضافه کرد: باید به سازمان های بین المللی و در راس آنها سازمان ملل متحد فرصت داد تا به وظیفه خود عمل و اختلافات را برطرف کند.


ایرنا نوشت: در مراسم مزبور سفرا و نمایندگان حدود 180 کشور حضور داشتند که رییس جمهوری و محمد ظریف وزیر امور خارجه نیز در ارتباط 22 بهمن و تحولات منطقه و جهان سخنرانی کردند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :