موضوعات ‌مرتبط: فناوری گوشی

a/116584 :کد

اندروید نوقا

اندروید نوقا اکنون روی ۱.۲ درصد از دستگاه های اندروید نصب شده است

  پنجشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۵ — ۲۱:۰۸
تعداد بازدید : ۲۲۷   
 تحلیل ایران -اندروید نوقا اکنون روی ۱.۲ درصد از دستگاه های اندروید نصب شده است

مطابق با آخرین آمار رسمی گوگل درباره میزان فراگیری نسخه های مختلف سیستم عامل موبایلی اندروید، اندروید Froyo بالاخره ماه گذشته از دور خارج شد و در حال حاضر اندروید Gingerbread قدیمی ترین نسخه فعال اندروید است.

به گزارش تحلیل ایران، اندروید لالی پاپ هم چنان محبوب ترین نسخه بروزرسانی اندروید است و نسخه 5.0 این سیستم عامل دارای نرخ نفوذ 9.8 درصد و نسخه 5.1 آن دارای نسخه نفوذ 23.1 درصد است. به این ترتیب در مجموع اندروید لالی پاپ روی 32.9 درصد از دستگاه های اندرویدی نصب شده است، که در مقایسه با آمار ماه گذشته با 0.5 درصد کاهش همراه بوده است.

از سوی دیگر اندروید 6.0 مارشمالو نیز با سرعت در حال فراگیر شدن در بازار است و به زودی اندروید لالی پاپ را پشت سر می گذارد. میزان نصب آخرین نسخه از اندروید روی دستگاه های پشتیبان کننده اکنون به 30.7 درصد رسیده است و اگر شرایط سه ماه گذشته تکرار شود، اندروید مارشمالو در ماه آوریل موفق می شود اندروید لالی پاپ را به رده دوم جدول محبوب ترین نسخه اندروید تنزل دهد.

یکی دیگر از آمار جالب این ماه گوگل، رسیدن اندروید نوقا به آمار 1 درصد نفوذ در بازار برای اولین بار از زمان عرضه اش است و نسخه 7.0 این آپدیت اکنون به نرخ 0.9 درصد و نسخه 7.1 اکنون به نرخ 1.2 درصد رسیده است. به این ترتیب اندروید نوقا در حال حاضر در مجموع روی 1.2 درصد از دستگاه های اندرویدی نصب شده است.

تابناک نوشت: سایر نسخه های اندروید طی ماه گذشته با افت 0.1 تا 0.7 درصدی همراه بوده اند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :