موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست خارجی

a/116615 :کد

در ایروان پایتخت ارمنستان؛

امضا یادداشت تفاهم همکاری بیمه ای بین ایران و ارمنستان

  جمعه ۲۲ بهمن ۱۳۹۵ — ۰۶:۴۵
تعداد بازدید : ۲۴۱   
 تحلیل ایران -امضا یادداشت تفاهم همکاری بیمه ای بین ایران و ارمنستان

در جریان دیدار عبدالناصر همتی رئیس بیمه مرکزی ایران و آرتور جوادیان رئیس بانک مرکزی جمهوری ارمنستان، یادداشت تفاهم همکاری های بیمه ای بین دوکشور امضا شد.

به گزارش تحلیل ایران،  در مذاکرات همتی و جوادیان که روز پنجشنبه با حضور سیدکاظم سجادی سفیر جمهوری اسلامی در ایروان پایتخت ارمنستان انجام شد، برنامه گسترش همکاری های بیمه ای دو کشور مورد مذاکره قرار گرفت.

 

همتی با تشریح سابقه و وضعیت بیمه و روابط بین المللی ایران در این صنعت، آمادگی جمهوری اسلامی را برای همکاری با شرکت های بیمه ارمنستان و توسعه مناسبات اعلام کرد.جوایان نیز با تشریح وضعیت صنعت بیمه ارمنستان که زیر نظر بانک مرکزی این کشور قرار دارند از توسعه همکاری های بیمه ای دو کشور استقبال کرد و در پایان نیز یادداشت تفاهم همکاری ها در این حوزه امضا شد.


ایرنا نوشت: همچنین امروز هیات بیمه ای جمهوری اسلامی ایران با سورن کارایان وزیر توسعه اقتصادی و سرمایه گذاری جمهوری ارمنستان دیدار و مذاکره کرد.در این دیدار که با حضور سفیر ایران برگزار شد، طرفین ضمن اشاره به سطح بالای روابط سیاسی دو کشور، توسعه بیش از پیش مناسبات اقتصادی ایروان و تهران را خواستار شدند. همتی در این دیدار با اشاره به موفقیت های بین المللی صنعت بیمه ایران برای همکاری با طرف های ارمنستانی در قالب توسعه روابط بیمه ای ابراز آمادگی کرد.


کارایان وزیر توسعه اقتصادی و سرمایه گذاری ارمنستان نیز با تاکید بر اهمیت صنعت بیمه، برقراری همکاری های در این حوزه بین دو کشور با تمرکز بر بخش گردشگری و شرکت های تجاری را خواستار شد. مدیران عامل بیمه های ایران، پارسیان و اتکایی ایرانیان اعضای هیات جمهوری اسلامی هستند که مذاکراتی را با طرف های ارمنستانی برای توسعه همکاری های بیمه ای انجام می دهند.براساس اطلاعات در دسترس، ارزش حجم مبادلات بیمه ای جمهوری اسلامی ایران سالانه شش میلیارد دلار و ارمنستان 60 میلون دلار است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :