موضوعات ‌مرتبط: سیاسی فرامنطقه ای

a/116676 :کد

آغاز مذاکرات ترامپ

آغاز مذاکرات ترامپ و نخست‌وزیر ژاپن

  جمعه ۲۲ بهمن ۱۳۹۵ — ۱۶:۳۴
تعداد بازدید : ۲۰۳   
 تحلیل ایران -آغاز مذاکرات ترامپ و نخست‌وزیر ژاپن

نخست‌وزیر ژاپن که به آمریکا سفر کرده از امروز (جمعه) مذاکرات دو روزه خود با دونالد ترامپ را با هدف ایجاد روابط نزدیک دو کشور آغاز کرده است.

به گزارش تحلیل ایران،  به نقل از خبرگزاری رویترز، این در حالی است که دونالد ترامپ، رییس‌جمهور آمریکا در زمان تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری، معاهده آمریکا به منظور دفاع از ژاپن را محکوم کرده و ژاپنی‌ها را متهم به "دزدیدن شغل‌های آمریکایی‌ها" کرده بود.

 

فضای مذاکرات شینزو آبه با دونالد ترامپ به این سبب در هاله‌ای از ابهام قرار دارد.

 

ترامپ و شینزو آبه از صبح امروز مذاکرات‌شان را در کاخ سفید آغاز کرده‌اند و قرار است یک کنفرانس خبری برگزار کنند و بعد از آن به تفرجگاه دونالد ترامپ در ساحل پالمبیج در فلوریدا خواهند رفت.

 

همچنین قرار است این دو در تفرجگاه ترامپ به بازی گلف بپردازند. به این ترتیب این بیشترین زمانی است که ترامپ از زمان آغاز ریاست‌جمهوری‌اش در تاریخ 20 ژانویه تاکنون صرف دیدار با یک رهبر خارجی کرده است.

 

این همچنین دومین دیدار روردرروی ترامپ با یک همپیمان کلیدی بعد از مذاکرات دو هفته پیش او با ترازا می، نخست‌وزیر انگلیس است.

 

ایسنا نوشت: شون اسپایسر سخنگوی کاخ سفید گفت: من فکر می‌کنم رییس‌جمهور حقیقتا از همراهی شینزوه آبه لذت خواهد برد و به دنبال آن است که نه تنها او را بهتر بشناسد بلکه روابط دوجانبه بیشتری با او داشته باشد. او اهمیت کشور آنها در منطقه را درک می‌کند و برای دوستی با او ارزش قائل است و به دنبال تعمیق روابط خواهد بود.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :